Emléktáblát állítanának Tamás Gáspár Miklósnak a Belvárosban
Az V. kerületi képviselő-testületnek előbb el kell fogadnia az ellenzéki képviselők erről szóló javaslatát.
Az V. kerületi képviselő-testületnek előbb el kell fogadnia az ellenzéki képviselők erről szóló javaslatát.
Nem volt az MDF élvonalában, de az Ellenzéki Kerekasztal tárgyalásai közben a párt vezéregyénisége lett. 30 éves archív felvételeken vitázik Antall József és Orbán Viktor, napjainkból pedig Kövér László, Pető Iván és Kónya Imre is visszaemlékezik az akkor történtekre. Portréfilm harmadik, záróepizód.
Az SZDSZ volt elnöke szerint nem egy nagy hiba, hanem több kisebb lépés okzta pártja bukását.
Hogyan emlékeznek az első szabad választás csatárai? Egyikük se gondolta, hogy ide jutunk.
Úgy fest, bajban van a baloldali kommunikációs, pr- és marketingguru Braun Róbert több tízmilliós vállalkozása. Két napja ugyanis közzétették, hogy felszámolási eljárás alá vonták az offshore tulajdonban lévő Braun &Partners Kft.-t. A kommunikációs szakember többi cégének sem megy túl jól, bevételeik csökkennek, több is végelszámolás alatt áll.
Horn Gyulának az SZDSZ volt az igazi ellenzék, mellyel szüntelen küzdött miniszterelnöksége alatt – írta nekrológjában Tamás Gáspár Miklós. Az azóta letűnt párt 1992 és 1997 közötti elnökét kérdeztük Horn tárgyalási stílusáról, taktikai húzásairól. Pető Iván szerint az ösztöneire hallgató, a közhangulatra mindig figyelő volt kormányfő egyszer követett el súlyos hibát, melynek máig ható következményei vannak a baloldalon.
A rózsadombi paktumról, az igazságtételről és a büntetőjogi felelősségre vonásokról, na meg az ügynökökről és az ügynöktörvényekről vitatkoztak a rendszerváltó szuperelitpártok egykori frakcióvezetői: az SZDSZ-es Pető Iván és az MDF-es Kónya Imre azon a „veterántalálkozón” beszélgettek, ahol főleg a szabad demokraták egykori vezetői és szimpatizánsai tűntek fel a közönségben, és amely az 1991-es Kónya-Pető-tévévitát idézte fel.
Kónya Imre szerint "meg lehetett volna csinálni az igazságtételt" a rendszerváltást követő években, ha az Ellenzéki Kerekasztal (EKA) pártjai képesek az összefogásra, ám az SZDSZ inkább az Antall-kormány megbuktatására játszott. Pető Iván szerint viszont akkoriban fontosabb volt a demokratikus jogállam kiépítése, mint a kommunista rendszer bűneinek igazságszolgáltatási eszközökkel történő üldözése, ami az indulatok elszabadulásával is fenyegetett.
Hétfőn Pető Iván és Magyar Bálint cáfolta a Magyar Nemzet azon értesülését, miszerint az SZDSZ-es képviselők az MDF listáján indulnak a 2010-es választásokon. Kedden Kuncze Gábor tette meg ugyanezt a Magyar Hírlap értesülésével kapcsolatban.
Szégyenletes baromságnak nevezte az egyik érintett a Magyar Nemzet szombati hírét. A lap saját és az Index.hu értesüléseire hivatkozva azt közölte le, hogy volt SZDSZ-es „húzóembereket” venne a jövő évi parlamenti választások képviselőjelölti listájára az MDF.
Az SZDSZ története belátható időn belül véget ér - mondta Pető Iván a Magyar Narancs csütörtöki számában megjelenő, az MTI-hez szerdán eljuttatott interjúban, hozzátéve, számára ez régóta világos.
Demszky Gábor bukott ember, Retkes Attila hülyeségeket beszél, Fodor Gábor „politikai lufi” – így jellemezte párttársait Pető Iván, az SZDSZ egykori elnöke, a párt parlamenti frakciójának tagja. Igaz, Retkesék sem hallgatják el nem túl hízelgő véleményüket a frakció tagjairól. A mára teljesen megosztott párt a szétesés előtt áll.