Két film is készül az offshore-botrányról
Az egyiket a Netflixre írják a Panama Papírokat felfedő újságírók, de mozifilm is készül, Steven Soderbergh rendezésében.
Az egyiket a Netflixre írják a Panama Papírokat felfedő újságírók, de mozifilm is készül, Steven Soderbergh rendezésében.
Közel 900 magyar offshore céget vizsgált át a Nemzeti Nyomozó Iroda az offshore-botránnyal összefüggésben Magyarországon.
A Mossack Fonseca ügyvédi iroda egyik genfi informatikusát vették őrizetbe Svájcban a kiszivárogtatási botránnyal összeüggésben.
A spanyol filmrendező egy offshore céggel érintett a nemzetközi botrányban, de a filmes szerint itt nem ők a főszereplők.
Miután kereshetővé váltak a Panama-iratok és nyilvánosságra került, hogy a legismertebb magyar vállalkozók közül ki szerepel azokban, átnyálaztuk az adatbázist és számos további magyar vonatkozást is találtunk.
Közleményben indokolta meg, hogy miért robbantotta ki az offshore-botrányt a szivárogtató, aki hajlandó együttműködni a hatóságokkal is azért, hogy minden törvénytelenséget feltárjanak.
Egyszerre több tucat történet szálait követik a Mossack Fonseca panamai ügyvédi iroda kiszivárogtatott iratait feldolgozó újságírók, és már a jövő héten újabb ügyekkel állnak elő - közölte Berlinben a munka egyik vezetője, Frederik Obermaier, a Süddeutsche Zeitung oknyomozó újságírója.
Orbán Viktor társadalmában az engedelmesség sokkal fontosabb, mint a szaktudás vagy az önállóság, így egészen félelmetes emberkép van kibontakozóban. A végletekig kiéleződtek a feszültségek, aminek az az alapvető oka, hogy "mostanra annyira kizsigerelték a társadalmat, annyira leromlott az egészsége, a tudása, a tartása, hogy lassan a fejünkre omlik az egész". Interjú Deák Dániellel, a Corvinus nemzetközi adó- és pénzügyi joggal foglalkozó professzorával.