Teljes egészében a trafikkoncessziók királyáé lesz az egyetlen magyar tulajdonú dohánygyár
Kivásárolja társtulajdonosait a hódmezővásárhelyi Sánta család harmadik generációja a magyar kézben lévő egyetlen dohánygyárból.
Kivásárolja társtulajdonosait a hódmezővásárhelyi Sánta család harmadik generációja a magyar kézben lévő egyetlen dohánygyárból.
9,4 milliárd forint osztalékot vettek ki az Országos Dohányboltellátó tulajdonosai.
Idén is sikerült megdönteni a rekordot.
Hét év alatt 28 milliárdos nyereséget hozott a az Országos Dohányboltellátó Zrt. A nyereség nagyját ki is vették a cégből, adóként pedig a töredékét fizették be.
Az 500 legnagyobb árbevételű magyar cég közül csak 301-nek nőtt a bevétele 2020-ban, és ennél is kevesebbnél látnánk növekedést, ha a forint óriási gyengülésével nem számolnánk. A dobogó nem változott 2019-hez képest: a Mol, az Audi és az MVM maradt az első három helyen.
A 2018-as rekordévnél 300 millióval kisebb lett az Országos Dohányboltellátó Kft. profitja, de 4,1 milliárd forint osztalékot így is ki tudtak venni a tulajdonosok.
Egymilliárd forinttal nőtt az Országos Dohányboltellátó Kft. nyeresége, miközben 392 milliót fizetett az államnak koncessziós díjként.
Hamis e-mail-címről arra próbálják rávenni az ügyfeleket, hogy több millió forintot utaljanak át nekik.
Három mód van arra, hogy egy cég előrelépjen a magyar vállalatok toplistáján: legyen jól működő nagyvállalat, a kormányzati centralizáció nyertese, vagy adóoptimalizáló multi lerakata.
Az Országos Dohányboltellátó tulajdonosai a profit nagy részét osztalékként vették ki a monopolhelyzetben levő cégtől.
A csalók hamis tájékoztatót küldtek az Országos Dohányboltellátó Kft nevében a megváltozott bankszámlaszámról, és egy ugyancsak hamis banki szerződést is mellékeltek hozzá.
Közel hatvan százalékkal ugrott meg a szabadkereskedelmi forgalomba hozott cigaretták mennyisége, azaz ennyivel többet rendeltek meg a trafikosok az Országos Dohányboltellátó indulását követően, melyben nagy szerepet játszhatnak az ellátási gondok.