Egzotikus helyeken keresi a hosszú élet titkát az On the Spot
Legújabb sorozatában a világ azon övezeteit kereste fel az On the Spot stábja, ahol a legtöbb matuzsálemi korú ember él.
Legújabb sorozatában a világ azon övezeteit kereste fel az On the Spot stábja, ahol a legtöbb matuzsálemi korú ember él.
Új dokumentumfilm-sorozattal jelentkezik az On The Spot stábja; a világ kék zónáiról, vagyis azokról a helyekről forgatnak, ahol a legtovább élnek az emberek. Megnéztük az első epizódot, és levontuk belőle a tanulságot: túl sok összetevős a hosszú élet receptje, és pont a legfontosabb hozzávalót a legnehezebb megtalálni a mai világban.
Az Instagramon jelentették be a hírt.
Talán nem volt még év, aminek a végét annyian várták volna szerte a világon, mint a 2020-asét, ez a sötét, fáradt és hideg január azonban nem hozott túl sok megkönnyebbülést magával. Újdonságot azért igen: beiktatták Joe Bident, debütált számos értékes film, a Színház-és Filmművészeti Egyetem modellváltása pedig megállíthatatlanul robog tovább. Ez volt az elmúlt hónap az Élet+Stílus és a Kult rovatban.
Európa-szerte vetítik az On the Spot első egész estés dokumentumfilmjét, amely egy Auschwitzban született magyar nő és a lánya kapcsolatáról szól. Bár kettejük története a haláltáborral kezdődik, univerzális kérdéseket feszeget a Born in Auschwitz: hogyan adjuk önkéntelenül is tovább a traumáinkat a gyerekeinknek, és miként dolgozhatjuk fel az efféle családi örökséget? A film kapcsán, melyet hamarosan bemutatnak a Spektrumon, a dokumentumfilm készítőivel, Cseke Eszterrel és S. Takács Andrással beszélgettünk.
Az On the Spot filmjében Auschwitzba, Jeruzsálembe és Budapestre is elmegy a haláltáborban született Orosz Angéla, illetve lánya. Közben feltárulnak kapcsolatuk ellentmondásai, amelyekről nem ők tehetnek.
Miután tavaly a köztévé nem hosszabbította meg a szerződésüket, az idén tíz éves On The Spot lassított a tempón, és átálltak a nagyobb ívű dokumentumfilmek készítésére. Elvállalták egy etióp törzs lányának a taníttatását, forgatják egy Auschwitzban született nő történetét, és már hét éve dolgoznak Geréb Ágnes sztoriján is. Mindeközben pedig a világot járva gyereket nevelnek. Cseke Eszterrel és S. Takács Andrással beszélgettünk.
A közszolgálati műsorok nemzetközi konferenciájának, az INPUT-nak a hivatalos programjába került be zsinórban másodszor.
Edith Eva Eger szembenézett a saját félelmeivel, és ezáltal másokon is segíteni tudott. A magyar származású pszichológus megjárta Auschwitzot, mégis kivételes az az életöröm, amely a kilencvenes éveit taposó nőből árad. Cseke Eszter és S. Takács András tíz napot tölthetett Edith Eva Eger otthonában, hogy megmutassa nekünk: így érdemes élni. Villáminterjú a rendezőkkel.
Kaptak hivatalos e-mailt, de épp úton voltak, mikor elküldték nekik.
Az Instagramon tette közzé azt a fotót Cseke Eszter, amelyen sminkelés közben szoptatja gyermekét Monacóban.
Az anyatejes táplálásról nyílik kiállítás szeptember közepén, Budapesten. Az UNICEF Magyarország, a WHO Magyarországi Iroda és az On The Spot című riportműsor készítőinek közös tárlatára bárki küldhet fotót.