A Jupiter északi pólusán tombol egy nagy vihar, amit nyolc(!) kisebb vesz körül
Néhány furcsa vihar, amiket még 2017-ben fedezett fel a NASA űrszondája a Jupiteren, különösen érdekli a tudósokat.
Néhány furcsa vihar, amiket még 2017-ben fedezett fel a NASA űrszondája a Jupiteren, különösen érdekli a tudósokat.
Egészen elképesztő képek érkeztek a Jupiterről. Még a bolygó halvány gyűrűi is megfigyelhetők.
Egy nemzetközi tudóscsoport mondott néhány számot arról, hogy milyen mélyre nyúlik a Nagy Vörös Folt, de ettől még nem lesz sokkal könnyebb befogadni a jelenség valódi erejét.
A Jupiter Nagy Vörös Foltján kívül még két érdekesség van azon a fotón, amelyet a Hubble készített augusztusban a gázóriásról.
Különleges felvételt küldött a Jupiter Nagy Vörös Foltjáról a Hubble űrteleszkóp: a június 27-én készített felvétel a bolygó turbulens légkörében keringő felhők korábbiaknál intenzívebb színpalettáját mutatja be. A színek és változásaik fontos információkkal szolgálnak a Jupiter atmoszférájában játszódó folyamatokról.
A Juno űrszonda alig 9 ezer kilométeres magasságból fotózta le kedden a Földnél kétszer szélesebb légköri vihart. A NASA egyelőre csak a nyers képeket tette közzé, de lelkes rajongók már alaposan megdolgozták őket.
Július 10-én halad át a Jupiter Nagy Vörös Foltja fölött az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) Juno űrszondája, amely éppen egy éve állt sikeresen pályára a Naprendszer legnagyobb bolygója körül – közölte a NASA.
A Folt, ami egy legalább 300 éve tomboló vihar, a bolygó hősugárzójaként is működik.