Irán gyakorlatilag kitiltotta a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség megfigyelőinek harmadát
Teherán ugyanakkor továbbra is tagadja, hogy nukleáris fegyver gyártását tervezné.
Teherán ugyanakkor továbbra is tagadja, hogy nukleáris fegyver gyártását tervezné.
Az orosz megszállás alatt lévő zaporizzsjai atomerőmű ukrán alkalmazottai közül senki nem volt hajlandó teljesíteni azt az orosz utasítást, hogy az egyik reaktort helyezzék „forró leállási” üzemmódba, mert az ellentétes a nukleáris és sugárbiztonsági szabályokkal.
Aggasztja a hatóságot, hogy Oroszország és Ukrajna kölcsönösen provokációval és támadással vádolja egymást a reaktornál.
A 2011-es atomerőmű-baleset óta gyűlik a hűtővíz, nem lehet akármeddig tárolni. Valószínűleg a legkisebb rosszat választják, de ez nem enyhíti a környékbeli halászok és mások aggodalmát.
Attól tartanak, hogy az atomfegyver gyártására alkalmas nyersanyag illetéktelen kezekbe kerül.
50 százalékkal emelik az ellenőrzések számát abban az iráni nukleáris létesítményben, ahol nemrég 83,7 százalékra dúsított uránrészecskék nyomaira bukkantak.
A NAÜ szerint a létesítmény katonai megszállása jelentősen növeli egy nukleáris baleset, vagy incidens kockázatát.
Az erőmű hat reaktora most hideg leállított állapotban van.
Rafael Grossi állandó misszióban reménykedik, a brit védelmi tárca szerint az oroszok felgyorsítják csapataik frontra juttatását.
Egyelőre nem tudni, mikor ér a Rafael Grossi vezette delegáció a március óta orosz irányítás alatt álló, ukrán szakemberek üzemeltette létesítménybe.
Napok óta tárgyalnak az oroszokkal, hogy bejussanak az atomerőműbe.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség küldöttséget küld az oroszok által megszállt zaporizzsjai atomerőműbe. Erről az ügynökség főigazgatója egyeztett meg az ukrán külügyminiszterrel.