160 millióért kelt el egy eddig ismeretlen Munkácsy-festmény
Zichy Zsófia portréját Ausztráliából hozták haza.
Zichy Zsófia portréját Ausztráliából hozták haza.
Felavatták Munkácsy Mihály megújult síremlékét a festőművész halálának 123. évfordulója alkalmából a Fiumei úti Nemzeti Sírkertben.
Dudits orvos képmása és a közelmúltig "lappangó", Az énekes című alaktanulmány is látható a Munkácsy Mihály műveit bemutató tárlaton, a győri Esterházy-palotában. A képek adásvételéről szóló tárgyalások és viták okán is ismertté vált Pákh-gyűjtemény darabjait január végéig láthatják az érdeklődők.
Tárgyaltak ugyan egy Munkácsy-múzeum létrehozásáról az Andrássy úton, de a közös projekt kútba esett, ezért most már Debrecen polgármesterével egyeztet ugyanerről – mondta a hvg.hu-nak Pákh Imre, a milliárdos műgyűjtő, aki szerint “egy saját múzeummal tartozunk Munkácsynak”.
A klasszikus, a modern és a kortárs művészet a nagyközönség előtt sokáig rejtve maradt alkotásai kerülnek az érdeklődők és a műgyűjtők elé a Kieselbach Galériában.
A Virág Judit Galéria szerint évek óta nem fizettek ilyen sokat Munkácsy-képért.
A Zsolnay-negyed közlése szerint pár napig tényleg meleg volt az épületben, de ez még nem ártott a festményeknek.
Egy újabb Munkácsy-gyűjtemény megvásárlását és ennek bemutatása érdekében egy új Munkácsy-múzeum létrehozását tervezi a kormány – derül ki a birtokunkba került, még titkos előterjesztésből. Már javában zajlik az egyeztetés a gyűjtemény tulajdonosával, Pákh Imrével, aki a Golgota eladása után így ismét jól járhat az állami műkincsbiznisszel. Még nem dőlt el az új múzeum helye, de a Várkert Bazár Casino tűnik befutónak. Az ötletet egy nem nyilvános kormánydöntésbe bújtatták volna el, de sikerült előre megtudnunk a részleteit.
Volt idő, amikor a mai ár tizedéért, volt, amikor a századáért megvehette volna az állam Munkácsy Mihály festményét, most mégis Pákh Imre „utolsó ajánlatánál” is többet fizetett ki a képért az Orbán-kormány.
3 milliárd forintot fizet Pákh Imrének az állam a Golgotáért.
Egy olyan festményt is láthat a közönség, amelyet múzeumban még nem állítottak ki a festőtől. 1873 körül készíthette, fatáblára, és a 20. század végén már felbukkant a műkereskedelemben.
Az "Egy tál meleg leves" címet viselő munka 1873 körül készülhetett a szegedi Móra Ferenc Múzeum szerint.