A tanár lefejezésével sokkolt Franciaország erősíti a szélsőségesek elleni fellépését
A köztársaság értékei elleni támadásnak értékelik Franciaországban a szólásszabadságot Mohamed-karikatúrákkal is illusztráló tanár brutális meggyilkolását.
A köztársaság értékei elleni támadásnak értékelik Franciaországban a szólásszabadságot Mohamed-karikatúrákkal is illusztráló tanár brutális meggyilkolását.
Ismét meghirdette, majd órákkal később újra lemondta a Mohamed-karikatúraversenyt Geert Wilders bevándorlás- és iszlámellenes holland parlamenti képviselő.
A bevándorlásellenes holland Szabadságpárt hirdette meg a versenyt, de végül biztonsági aggályok miatt nem tartják meg.
Egy török újság volt az egyetlen, a muzulmán világban, amely leközölte a Charlie Hebdo francia vicclap Mihamed-karikatúráit, a lap két újságíróját ezért börtönre ítélték.
Nem rajzol többé Mohamed-karikatúrát Renald Luzier, a Charlie Hebdo munkatársa, akinek a nevéhez fűződik többek között a francia szatirikus magazin elleni januári terrortámadást követő első szám címlapja is.
Egy férfi lőtt egy vitán, ahol egy Mohamedet is tollára tűző rajzoló volt a fő vendég. Egy résztvevő meghalt.
Néhány héttel a véres franciaországi merényletek után a Nobel-békedíj jelöltjei között szerepelnek a szólásszabadság szószólói: egyebek mellett a Jyllands-Posten dán lap egyik karikaturistáját és Raif Badavi szaúdi bloggert jelölték a világ legrangosabb politikai-közéleti elismerésére - számolt be hétfőn az AFP francia hírügynökség.
Az erőszak nem lehet eszköz az iszlám védelmezésében, embereket gyilkolni és terrorizálni nem méltó az iszlámhoz és a muszlimokhoz – mondta a párizsi vérengzéssel kapcsolatban az iráni elnök, aki ugyanakkor elítélte a Charlie Hebdo francia hetilap Mohamed-karikatúráját is.
Ezrek tüntettek vasárnap Pakisztánban a Charlie Hebdo francia szatirikus lap újabb Mohamed-karikatúrája miatt, a szaúdi Dzsiddában felemelte szavát ellene az Iszlám Együttműködés Szervezete (OIC), az iráni fővárosban pedig hétfőre hirdettek demonstrációt a francia nagykövetség elé.
Elítélte az afgán elnök, hogy a Charlie Hebdo című francia szatirikus hetilap Mohamed prófétát ábrázoló karikatúrát jelentetett meg egy héttel az újság szerkesztőségét ért iszlamista merénylet után, amelyben 12-en haltak meg.
Egy népszerű arab nyelvű hírportál olyan karikatúrát közölt, amelynek első felén "Muzulmánellenesség" felirat alatt egy európai férfi látható, akinek a szájából egy vipera mászik elő. A második, "Antiszemitizmus" című képen ugyanezen férfi száján egy Dávid-csillagot ábrázoló lakat van. Az al-Dzsazíra pánarab hírtelevízió honlapján Ahmed Rahma rajzát tette közzé, amelyen egy "Charlie vagyok" feliratú táblát tartó arab vezető igyekszik Párizsba, a terrorizmus elleni felvonulásra, a háttérben ketrecbe zárt újságírók láthatóak.
Mohamed Ahmed Huszein jeruzsálemi főmufti szerint sérti a muzulmánokat a Charlie Hebdo című francia szatirikus hetilap szerdai számának címlapja, amelyen egy Mohamed prófétát ábrázoló karikatúra látható.