Első koronavírus-járványával küzd a Marshall-szigetek: több ezer ember tesztje lett pozitív
A csendes-óceáni szigetcsoporton élők teljesen elszigetelték magukat a világtól a koronavírus berobbanása után, de úgy fest, ők sem ússzák meg teljesen.
A csendes-óceáni szigetcsoporton élők teljesen elszigetelték magukat a világtól a koronavírus berobbanása után, de úgy fest, ők sem ússzák meg teljesen.
A Csendes-óceánon elhelyezkedő Marshall-szigetek egészen mostanáig egyike volt azoknak a helyeknek a világon, ahova nem ért el a járvány.
A Marshall-szigetekhez tartozó Runit-szigeten van egy betonkupola, ami a hidegháborús amerikai atomrobbantások szennyezett hulladékát őrzi – de lehet, hogy már nem sokáig.
A Marshall-szigetek 99 százaléka tenger.
A guamiakat arra utasították, hogy maradjanak otthon, mert a hamuval teli levegő légzőszervi megbetegedéseket okozhat, és a látási viszonyok is rosszak.
A Marshall-szigetek nekiment az atomhatalmaknak a hágai bíróságon, hogy elérje, azok betartsák nemzetközi kötelezettségeiket. A csendes-óceáni miniállamban 1958-ig 67 kísérleti atomrobbantást hajtottak végre, amelyek tartós egészségügyi és környezeti károkat okoztak.
Menedékkérelmet nyújtottak be az Egyesült Államok hatóságainál a korábban atomkísérleteknek helyt adó, a csendes-óceáni Marshall-szigetek részeként számon tartott Bikini-korallzátony lakói a klímaváltozás súlyos következményei miatt.
A csendes-óceáni Marshall-szigetek példa nélküli pert indított csütörtökön az Egyesült Államok és a világ nyolc másik atomhatalma ellen a hágai Nemzetközi Bíróságon (ICJ), azzal vádolva őket, hogy súlyosan megsértik a nemzetközi jogot, és követelve, hogy tartsák be a nukleáris fegyverek leszerelésével kapcsolatos kötelezettségeiket.
A csendes-óceáni Marshall-szigetek visszavonta azt a szándékát, hogy egy börtönviselt volt libanoni tábornok lássa el az ország képviseletét az ENSZ Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezetében (UNESCO) - közölték szerdán diplomáciai források.
A csendes-óceáni Marshall-szigetek bejelentette, hogy ezentúl egy volt libanoni tábornok fogja ellátni az ország képviseletét az ENSZ Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezetében (Unesco). Dzsamíl asz-Szajjed korábban négy évet töltött börtönben a Rafík Haríri volt libanoni kormányfő ellen elkövetett pokolgépes merénylet ügyében folytatott nyomozás keretében - közölte hétfőn a szervezet.
Hazaindult hétfőn a Marshall-szigetekről az a salvadori férfi, aki több mint egy évig hánykolódott a nyílt óceánon, mielőtt partot ért és megmenekült.
A Marshall-szigetek kormánya létrehozta a világ legnagyobb cápavédelmi övezetét, amely csaknem kétmillió négyzetkilométert foglal el a Csendes-óceánból. Az ország betiltotta a cápából készült termékek kereskedelmét és a cápa halászatát.