John Lennon élete is, halála is különös volt. Előtte is tudta a világ, de idén negyven éve mindenképp világossá vált, hogy nélküle másképp alakult volna a 20. század kultúrája. Sőt, és ez jelzi fontosságát, a 21-iké is.
A popzene történetének egyik legfontosabb alakja sok év hallgatás után épp visszatérésre készült, de egy őrült rajongója, miután dedikáltatta a pár héttel azelőtt megjelent albumát, agyonlőtte a zenészt. Bár Lennon harcos politikus alkat volt, semmi alapja azoknak az összeesküvés-elméleteknek, hogy az FBI vagy a CIA keze lett volna a dologban. Magyarország egyik legnagyobb Beatles-rajongójával beszélgettünk a balhés srácból békeharcossá vált Lennonról, és arról, miért nem baj, hogy soha nem állt össze újra a Beatles.
Nyolcadjára is elutasították John Lennon gyilkosának szabadlábra helyezési kérelmét. A kegyelmi bizottság indoklása szerint "csökkentenék a bűntény komolyságát és aláásnák a törvény tekintélyét", ha szabadlábra helyeznék Mark David Chapmant.
Egy Los Angeles-i aukciósházban elárverezik Mark David Chapman, Lennon gyilkosának leveleit. A tulajdonos, Stephen Spiro megbízásából 75 ezer dolláros fix áron kínálják megvételre a ritkaságot.
Mark Chapman üreges végű töltényeket használt John Lennon lelövéséhez, "mert azok pusztítóbb erejűek" - közölte internetes oldalán az NBC televízió a gyilkos vallomására hivatkozva.
Ismét elutasították Mark David Chapman szabadulási kérelmét, így börtönben marad John Lennon gyilkosa – jelentette az AP hírügynökség New York-i tisztségviselőkre hivatkozva.
Másik fegyházba szállították át John Lennon gyilkosát New York államban. A Buffalo News című lap értesülései szerint az 57 éves Mark David Chapmant kedden vitték át az atticai szigorított felügyeletű fegyházból egy szomszédos büntetőintézetbe - azt nem tudni, miért. Az állami börtönrendszer szóvivője közölte, hogy nem szokták nyilvánosságra hozni az egyes rabok átköltöztetésének okát.