Zöldebb környezet, galériák és közösségi terek – így rehabilitálja az önkormányzat a Margit-negyedet
A Bartók Béla út után a Margit körútra is városfejlesztési akciótervvel próbálják visszacsábítani a gyalogosokat.
A Bartók Béla út után a Margit körútra is városfejlesztési akciótervvel próbálják visszacsábítani a gyalogosokat.
A második kerületi várospezsdítő programnak köszönhetően a körút Margit utca és Bem József utca közötti szakaszán nyílnak eddig üresen álló önkormányzati ingatlanokban új közösségi helyek, és a Török utcában is beköltözések várhatók. Idén is folytatódik a Margit-negyed projekt, melynek, úgy tűnik, most már a saját keretein túl is elkezdett működni a felhajtó ereje.
A pályázat a Margit-negyed nevű projekt része. Az ingatlanok önkormányzati tulajdonban vannak.
Ragadós a II. kerület példája, más kerület is kedvet kapott a közösségi ingatlanhasznosításhoz. Józsefvárosban eközben azon dolgoznak, hogyan lehet a Népszínház utca a gyalogosoké úgy, hogy közben a kereskedők sem szorulnak ki. Kérdés, hogy a Rákóczi úttal mi lesz?
Karácsony Gergelyt támogató kommentjével szállt be a közügyekben is megnyilvánuló celebritások közé a színésznő, aki elmondta, mostanában sok új dolgot fedez fel magában.
Néhány év múlva bedeszkázott üzletek helyett kávézókkal, galériákkal, dizájnboltokkal lesz tele a Margit körút. Az önkormányzat ezt szeretné. Pénze nincs rá, ezért is számít civilekre, kreatív vállalkozókra.