Most már akár "Orbán Viktor tudósai körében" témájú festményt is rendelhetne az MTA Majtényi László szerint
Az egykori ombudsman ironikus hangvételű bejegyzésben reagált az MTA közgyűlésének döntésére.
Az egykori ombudsman ironikus hangvételű bejegyzésben reagált az MTA közgyűlésének döntésére.
Erre hivatkozott ugyanis Novák Katalin lemondásakor, valamint Balog Zoltán is ezt emelte ki, amiért a kegyelmi kérvény mellé állt. Később Balog egy, a lapunk birtokába jutó belső egyházi levelezésben úgy fogalmazott, ma sem kételkedik K. Endre „ártatlanságában”.
Finoman szólva sincs sok realitása annak, hogy megválasztják, akit javasolnak.
„Ha Sólyom pályájára tekintek, jövőnk perspektívájából is esélyt jelez. Jó dolog, ha a szabadelvű konzervatív hagyomány eleven, vagy legalább azzá tehető. E konzervativizmus nélkül, ideértve a demokratikus és humanista baloldalt, a nem konzervatív liberális irányzatokat, valamint az összes többit, aligha létezhet egészséges közélet." Az október 8-án elhunyt volt köztársasági elnökre emlékezik az Eötvös Károly Közpolitikai Intézet elnöke, volt adatvédelmi ombudsman.
A civil szervezeteknek kiírt pályázatokon van, ahol 10 százalék alatti a nyerési esély. Különösen a kis egyesületek kerülnek nehéz helyzetbe a Nyílt Társadalom Alapítványok kivonulásával.
Soma, a Facebookon celebként rajongott beszélő kutya hamarosan elsőkötetes íróként is bemutatkozik. Ő a világirodalom első kutyája, akinek nem gazdái, hanem emberei vannak. Egyikük történetesen Majtényi László alkotmányjogász, aki a leghatározottabban állítja, hogy az embernevelésről, szabadságról, emberi jogokról szóló gondolatok nem tőle, hanem Somától származnak, aki egyszer diktál, máskor a klaviatúrát nyomogatja.
Csak nemrég derült ki, hogy a Tilos Rádió engedélyét nem hosszabbítják meg.
A politikai közélet központja holnaptól aligha lehet a NER-kétharmados Országgyűlés. Mindenek előtt hasznos lenne, ha a politikai beszéd középpontjába nem az orbánozást, hanem a demokratikus és szolidáris Magyarország vízióját helyeznék. Vélemény.
Hiába értenek vele egyet sokan, bemondásra nem lehet eltávolítani Polt Péter legfőbb ügyészt vagy az alkotmánybírókat – mondja a hvg360-nak Majtényi László alkotmányjogász, az Eötvös Károly Közpolitikai Intézet vezetője. Márki-Zay Péter eltökéltnek tűnik, ám ebben Majtényi nem bátorságot lát, hanem önbizalomhiányt. Elmondta azt is, mivel kezdhetne az új Országgyűlés.
Lázasan keresi az ellenzék, mikor mehetett át titokban a nemzetbiztonsági bizottságon a topkategóriás izraeli kémszoftver, a Pegasus megvételének jóváhagyása. Ezt a munkát a Fidesz sem akadályozhatja, azonban könnyűszerrel bojkottálhatja a testület munkáját hónapokon át. Majtényi László volt adatvédelmi biztos szerint tényfeltáró újságírók lehallgatása törvénybe ütközik, az érintettek bátran perelhetnek. Egy másik szakértő szerint lehet, hogy nem is az újságírók, hanem a forrásaik voltak a valódi célpontok. Az viszont nem tudni, hogy tényleg bűncselekmény miatt keverték bele őket, vagy tisztán politikai megfigyelés zajlott.
Miután Schmitt bukása felborította a menetrendet, az ellenzék jövő évi választási győzelme esetén sem számíthat arra, hogy saját jelöltje legyen a köztársasági elnök, utóbbiról ugyanis még a mostani ciklusban kell dönteni. Bármennyire is esélytelen, az ellenzék állít közös jelöltet. A Fidesz favoritja Trócsányi László, de akár Kövér László is lehet. Kormányra kerülése esetén az ellenzék bevezetné a közvetlen elnökválasztást.
“Könnyebb, jobb így, kívül tágasabb” – írta az alkotmányjogász a Facebookon.