Posztumusz Szaharov-díjjal tüntette ki az EP az erkölcsrendészet által halálra vert iráni Mahsa Aminit
Mahsa Aminit azért tartóztatták le, mert nem megfelelően viselte a fátylát.
Mahsa Aminit azért tartóztatták le, mert nem megfelelően viselte a fátylát.
A kormányellenes tüntetések miatt őrizetbe vett embereket is érintheti a döntés.
Dzsafar Panahi az egyik legtöbb díjjal elismert iráni filmrendező, tavaly július óta van börtönben.
Sorra tartóztatnak le iráni szurkolókat Katarban, mert a saját ellenállásukra emlékeznek.
Egyik pillanatról a másikra visszaesett az adatforgalom az iráni internethálózaton. Minden valószínűség szerint a kormány próbálja ismét ilyen módon elejét venni az immár két hónapja egyre erősebb kormányellenes tüntetéseknek.
Hoszein Amirabdollahián szerint ráadásul az emberi jogok megsértése miatt meghozott korlátozásokat az EU "félrevezető információk" alapján élesítette.
Tizenegy embert és négy szervezetet vettek fel a szankciós listára Mahsza Amini halála és az emiatt kirobbant tüntetések erőszakos leverése miatt. A korlátozó intézkedések uniós beutazási tilalomból és az unió területén lévő vagyoni eszközök befagyasztásából állnak.
Jelentős fennakadásokat tapasztal az internetelérésben Irán lakossága. Az országban egyre hevesebb tüntetések zajlanak. A kormányzat a hasonlóan kritikus helyzetekben bevett szokás szerint blokkolni kezdte a közösségimédia-platformokat.
Az Irán-hadművelet részeként állami honlapokat vett célkeresztjébe az Anonymous-hackercsoport. Az országban továbbra is zajlanak az erkölcsrendészet és az erőszakos vezetés elleni tüntetések.
Országszerte tüntetések zajlanak Iránban, amiért a 22 éves Mahsza Amini nem tisztázott körülmények között meghalt, miután az erkölcsrendészet őrizetbe vette. Az egyre intenzívebb megmozdulások mögé most beállt az Anonymous-hackercsoport is.