A Telekom ügyfele? Készüljön, márciustól jelentős áremelés jön
Minden előfizető magasabb díjakkal számolhat 2024 márciusától a Magyar Telekomnál, de van egy jó hír is – az áremelés ugyanis valamivel alacsonyabb lesz az előző évi inflációnál.
Minden előfizető magasabb díjakkal számolhat 2024 márciusától a Magyar Telekomnál, de van egy jó hír is – az áremelés ugyanis valamivel alacsonyabb lesz az előző évi inflációnál.
A mesterséges intelligencia a mindennapokban már jó ideje velünk van, azonban a közelmúltban exponenciálisan, szinte egyik napról a másikra megnőtt azon területek száma, ahol alkalmazzák ezt a technológiát. Az MI jelenléte a mindennapi folyamatokban azonban sokkal több erőforrást igényelhet. Azok a vállalkozások, akik alkalmazzák vagy továbbfejlesztenék saját MI-folyamataikat, most profi segítséget kapnak a további digitális fejlődéshez.
A kreatívok játékszerének tartott eszközök már a fejlesztők és az üzleti felhasználók számára is többet tudnak nyújtani.
Mi lehet a közös egy sajtműhelyben és egy fine art nyomdában? Az, hogy mindkettőt a nulláról, a családi házban kialakított műhelyből, a kezdeti nehézségeken átbukdácsolva, folyamatosan – a mai napig – tanulva és fejlődve álmodta és valósította meg a tulajdonosa. A titkokról és tippekről kérdeztük Kun Anitát, a Csíz Sajtműhely tulajdonosát és Kovács Szabolcsot, az Im Art Gallery tulajdonosát.
Posztoljunk-e a gyerekről? Ha igen, akkor mi fér bele? Hogyan álljunk a családban a képernyőidő kérdéséhez? Szülőként értenünk kell az okoseszközökhöz? Ki tudjuk védeni a kibertámadásokat? Ilyen és ehhez hasonló témákat boncolgattunk a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány szakmai vezetőjével, dr. Bárdossy-Sánta Nórával és Keszthelyi Zoltán kiberbiztonsági szakértővel, a Telekom és az alapítvány közös, Digitális szülő vagyok! programjának kapcsán.
Az itthoni nagyvállalatok közül elsőként a Magyar Telekom Csoport jelentette be, hogy kísérleti programot indít a 4 napos munkahét tesztelésére.
A hazai kisvállalkozásoknál sokszor meglehetősen hiányos az informatikai biztonság, amit egy friss kutatás is alátámaszt. IT-biztonsági szakembert kérdeztünk a leggyakoribb tévhitekről és azok veszélyeiről.
Rengetegen hallgatjuk, sokan csinálnák is, és van, aki egyik pillanatról a másikra létre is hoz egy toplistás podcastot. De hogyan érdemes belevágni? Mit ne csináljunk még véletlenül se? Hova menjünk inspirációért? Ismert podcaster segítségével jártuk körül a témát. Beszélgettünk a kezdetekről, váratlan fordulatokról, de arról is, hogy mik lehetnek azok a fogások egy most induló kreátor számára, amikkel véletlenül sem lehet mellényúlni.
Minden állami egészségügyi intézménynek ezzel a céggel kell majd fejlesztetnie, karbantartatnia és üzemeltetnie informatikai rendszereit.
Az ünnepi időszakban sokan vágnak bele a jótékonykodásba – ám rengetegen bele sem gondolnak, hogy adakozni bizony nem is olyan egyszerű dolog. És nem is csak az ünnepi időszakban van rá szükség. De hogyan tudunk valóban hatékonyan jótékonykodni? Akár minden nap segíteni másoknak? Sok kicsi valóban sokra megy? És milyen a digitális adakozás? Összegyűjtöttünk néhány tippet és tanácsot, amivel mindannyian jobb hellyé tehetjük a világot.
Ma már lehetetlen elképzelni az életünket az okoseszközeink, alkalmazásaink és az internet nélkül, és sokan érezhetjük azt, hogy valamennyire függővé váltunk a telefonjainktól. Ez családon belül akár feszültségekhez, konfliktusokhoz is vezethet. A helyzet még problematikusabb lehet egy nyaraláson, amikor sokan elvárjuk, hogy telefon nélkül éljük meg a közös élményeket. De mennyire szólhatunk bele abba, hogy a családtagjaink és gyerekeink mennyit használják az internetet? Mennyire lettünk mi magunk is függők? És valóban olyan ördögtől valók az okoseszközök az üdülés alatt? Erről beszélgettünk különböző korosztályok tagjaival.
Egyre kevesebb időt töltünk tévénézéssel, mégis egyre többet használjuk a tévénket. Elmerültünk az iparági trendek között.