Kedves chatbot a kedves vezetőről: a kínai állampárt főtitkáraként motivál az új mesterséges intelligencia
Hszi Csin-ping kínai elnök tanaiból lett betanítva, és már próbálgatják a legújabb kínai mesterséges intelligenciát.
Hszi Csin-ping kínai elnök tanaiból lett betanítva, és már próbálgatják a legújabb kínai mesterséges intelligenciát.
Kusza frontvonalak mentén kezdeményezik nemzetbiztonsági okokra hivatkozva az USA-ban a TikTok-alkalmazás kikerülését a kínai anyavállalat ellenőrzése alól.
A törvényjavaslat beterjesztői szerint a kínai alkalmazás nemzetbiztonsági kockázatot jelent az Egyesült Államok számára.
A blogger szerint az író művei „kedvező színben tüntetik fel az ellenséges japán katonákat és megsértik Mao Ce-tung egykori forradalmi vezetőt”.
Repedések mutatkoznak a kínai gazdaság több tartóoszlopán is, amiket a pekingi vezetés egyelőre gazdaságpolitikai ráolvasással próbál befoltozni. Az export motorja akadozik, az egyetemekről kikerült fiatalok nem találnak a végzettségüknek megfelelő munkát, az ingatlanszektor az összeomlás szélére sodródott, aminek globális következményei lehetnek.
A minap miniszterelnökké avanzsáló Li Csiang a kínai elnök, Hszi Csin-ping bizalmi embere, és soha nem számított a riválisának. HVG-kontúr.
Csiang Cö-min a kommunista párt tekintélyuralmát képviselte, mégis toleránsabb volt, mint az ország mostani vezetője, akit ő indított el a hatalom felé vezető úton.
Jack Ma 2020-ban három hónapra tűnt el, több nyugati lap értesülése szerint azóta elhagyta Kínát.
Egyelőre nem tűnik úgy, hogy tüntetésekkel rá lehetne szorítani a kínai vezetést a zéró-Covid politika enyhítésére. Éppen akkor kezdték ezt követelni Kína nagyvárosaiban, amikor a fertőzésszámok egyre emelkednek, az egészségügy helyzete pedig ingatag.
Justin Trudeau hivatalosan nem is találkozott a kínai elnökkel, csupán röviden egyeztettek. Hszi Csin-ping azt sérelmezte a kamerák kereszttüzében, hogy minden korábbi megbeszélésük kiszivárgott a sajtónak.
Az amerikai Kongresszus két republikánus tagja a TikTok közösségi oldal betiltását kezdeményezi az Egyesült Államokban a nemzetbiztonság védelmére hivatkozva.
Hozzá hű embereket válogatott maga mellé a hatalom csúcsára a harmadszor is pártfőtitkárrá választott Hszi Csin-ping. Az egyszemélyi hatalommal viszont egyszemélyi felelősség is járhat.