Van már olyan magyar cég, ahol a dolgozó karján csipog az óra, ha baj van
Áruk mozgását követő rendszert és a dolgozók karjára kihelyezett ipari biztonsági alkalmazást mutatott be a T-Systems Magyarország innovációs laborja.
Áruk mozgását követő rendszert és a dolgozók karjára kihelyezett ipari biztonsági alkalmazást mutatott be a T-Systems Magyarország innovációs laborja.
Miközben a telefonunk, számítógépünk, sőt, még az autónk is egyre okosabbá válik, egy másik területen is egyre erősebben érezteti hatását a technolgóia fejlődése. Az ipar 4.0 nemcsak a termékek gyártására, de a gazdaságra és a társadalomra is komoly hatással lesz a következő néhány évtizedben. Mindennek alapja a mesterséges intelligencia, amely sok más mellett olyan feladatok elvégzésére is képes, amit az ember nem, vagy csak drágábban és nagyon lassan tudna megcsinálni.
Közel 100 embert mozgatott meg Szegeden az első Startup hétvége, amelyen sikeres vállalkozók és startupperek osztották meg tapasztalataikat az érdeklődő fiatalokkal, majd másnap egy 24 órás hackathon-on vett részt 16 egyéni résztvevő, míg végül 6 startup csapat mutatta be vállalkozását egy befektetőkből álló szakmai zsűri előtt.
Jelentős Világok címmel kiállítást és kerekasztal beszélgetést szervezett a Kitchen Budapest. Az esemény célja az volt, hogy bemutassa, hogy a hátrányos helyzetű embereken miként segíthet a technológia.
Tudja, hány métert mozog az egere naponta? Ha szeretné életre kelteni az elektronikus virágot, esetleg verset fejtene a morzézó kis kütyükből, vagy Facebook autóskártyával játszana, április 29-én déltől este nyolcig megteheti a Kitchen Budapest nyílt napján.