Videón, ahogyan négy űrhajóssal elindult a Nemzetközi Űrállomásra a SpaceX űrhajója
Négy űrhajóssal, köztük egy egyesült arab emírségekbeli asztronautával csütörtökön elindult a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) a SpaceX űrhajója.
Négy űrhajóssal, köztük egy egyesült arab emírségekbeli asztronautával csütörtökön elindult a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) a SpaceX űrhajója.
Egy rakéta elstartolásának perceiben nem csak odakint van érdekes látnivaló. Beszédesek az irányítóközpont arcai is.
Egykor a televízió közvetítette az Apollo-11 küldetés sikeres startját, ezúttal a YouTube-on lehet visszaidézni az eseményeket.
Hiába landolt szerencsésen a SpaceX Falcon Heavy rakétája pénteken, az erős hullámzás miatt végül a tengerbe zuhant a szerkezet.
A NASA 2020-ban lőheti fel a valaha készített egyik legerősebb hajtóművel felszerelt hordozórakétát, ehhez viszont olyan rendszert kellett kidolgozni, ami képes csökkenteni a hajtómű okozta extrém hatásokat.
Az autók és a minibuszok a szokásos útjukon közlekedtek, amikor egyszer csak megjelent mellettük a SpaceX hordozórakétája.
A Challenger-katasztrófa volt az első amerikai űrkatasztrófa, amely repülés közben következett be. 1986. január 28-án az STS–51–L küldetés keretében indított Challenger űrrepülőgép 73 másodperccel az indítás után megsemmisült. A fedélzetén tartózkodó hét űrhajós meghalt: Greg Jarvis, Christa McAuliffe, Ronald Ervin McNair, Ellison Shoji Onizuka, Judith Arlene Resnik, Michael John Smith és Francis Richard Scobee. A későbbi vizsgálatok során arra a következtetésre jutottak, hogy az egyik gyorsítófokozat (SRB) tömítőgyűrűje okozta a balesetet. Az embert is szállító amerikai űrrepülés csak több mint kétéves szünet után, 1988. szeptember 29-én folytatódott az STS–26 küldetéssel. 2011 júliusában repült az utolsó űrsikló, az Atlantis, azóta az Egyesült Államoknak nincs olyan eszköze, amellyel embert tud küldeni az űrbe.
Brutális Guinness-rekordot állított fel a napokban a Performance Racing nevű tuningcég: a műhely 2006-os évjáratú, átépített Ford GT-je 455 kilométer/órás sebességet ért el az állórajtos, egy mérföldes gyorsulási próbán.
Egy csomag fehér port találtak a NASA Cape Canaveral-i bázisán, a Kennedy Űrközpontban, a vizsgálatok kimutatták, hogy a csomagban kokain volt.
Az amerikai űrkutatási hivatal az űrsikló-program lezárásához közeledve értékesített olyan számítógépeket, amelyekről elfelejtették letörölni a szigorúan bizalmas kutatási adatokat.
Az amerikai űrügynökség, a NASA a Creative Commonsszal és a Flickr képmegosztó oldallal együttműködve tett közzé rendkívüli, 180 képből álló galériát, amely az űrkutatás kezdeteitől napjainkig ívelő időszakot mutatja be. Az alábbi összeállításban ebből közlünk válogatást.
Útnak indították szerdán az amerikai űrkutatási hivatal új típusú hordozórakétájának kísérleti példányát, amely kétperces repülés után, a terveknek megfelelően ejtőernyővel visszaereszkedett az Atlanti-óceánra.