Több, mint 300 ezer egy éjszaka Mészáros borászának francia birtokán
Július közepén egy lakosztály 365 ezer forintba kerül két főre éjszakánként.
Július közepén egy lakosztály 365 ezer forintba kerül két főre éjszakánként.
Korábban hatmillió euróért árulták a birtokot, azt nem tudni, hogy Kalocsai László mennyiért vette meg.
Terjeszkedik a felcsúti polgármester tokaj-hegyaljai birodalma: lett egy újabb borászata is, közvetlenül az után, hogy „szakmai befektetőként” a régió egyetlen ötcsillagos hotelére is rátette a kezét.
Visszaállítják az „aszúforradalom” előtti vállalatirányítási rendszert az állami tokaji borászatnál. Az eddig megmondó emberként mozgó Tombor András már le is fordult az idén tavasszal Grand Tokajjá átkeresztelt Tokaj Kereskedőházról, mely leginkább egy elszabadult hajóroncsnak látszik. A kormányhoz főként helyi erőket engednek, de a kasszában pénz biztosan csak augusztus végéig van.
A gázszerelőként indult milliárdos felcsúti polgármester lassan mindent felölelő céghálózatából egy tétel még biztosan hiányzott, egy tokaj-hegyaljai borászat, illetve birtok. A kormányhoz közel álló körökből egyre többen vannak, akiknek van Mádon vagy a környéken ilyesmije. Több Tokaj-hegyaljai forrás azonban egybehangzóan állítja: Mészáros Lőrinc most kipipálja ezt a rubrikát is. Ha ez igaz, úgy Orbán Viktor barátja talán birodalma egyik legjobb üzletét üti nyélbe, amennyiben valóban egy méretes, piaci és fejlesztési potenciálját tekintve is jelentős, több mint pusztán működőképes céget szerez meg.
Aszús év várható Tokaj-hegyalján. De ahelyett, hogy örülnének a borászok, aggódni kezdtek: a tokaji bor jelenlegi termékleírása sokak szerint "elszúrta" az aszúkészítés receptjét. Márpedig a szüreteken felbukkanó ellenőrök ez alapján dolgoznak. A következmény: a ritka jó évjáratot nem tudják kihasználni, és emiatt komoly nyereségtől esnek el.
Fillérekért lehet tokaji címkéjű borokhoz jutni, miközben Tokajból leginkább a nem helyi vállalkozások élnek jól. A milliárdos befektetéseiket bukó nagy borászatok és a kisbirtokaik kisjövedelmét féltő gazdák érdekei látszólag nehezen kibékíthetőek. Pedig a megoldás az lenne, ha közösen emelnék a tokaji bor presztízsét és árát. De nem aszúval, hanem minőségi száraz fehérrel.