A római hatóságok megnyitják a nagyközönség előtt azt a teret, ahol Julius Caesart meggyilkolták
Az ókori hadvezért a korabeli beszámolók szerint a szenátusnak otthont adó épületben ölték meg az összeesküvők, mely épület valaha ezen a téren állt.
Az ókori hadvezért a korabeli beszámolók szerint a szenátusnak otthont adó épületben ölték meg az összeesküvők, mely épület valaha ezen a téren állt.
Mivel katasztrofálisan alakul a helyzet a fronton a támadó hadsereg szemszögéből, bőven elképzelhető, hogy orosz tábornokok Brutus módjára kést ragadnak, még jóval az invázió kezdetének második évfordulója előtt. Ezt írja a Telegraph brit lapban Richard Dannatt, a brit fegyveres erők volt vezérkari főnöke, aki 12 éve lett lord és így a felsőház tagja.
Különleges felfedezést tettek régészek két német város között – megtalálták egy, az egykori római hadvezér által használt tüskés védelmi megoldás jó állapotban megmaradt darabját.
Patakvér nem folyik a színpadon, de a székesfehérvári Vörösmarty Színház előadása a mának szól.
Március idusa Rómában egy kicsit másról szól.
Az ifjú Gaius Julius Ceasar kalózok fogságába esik, később pedig, immár első római császárként, felszámolja a köztársaságot. Mi az összefüggés a két esemény között? És miért mobil alkalmazással állapítják meg a foglyok árfolyamát az ókorban? Szálinger Balázs Köztársaság című darabjának budapesti próbáján jártunk.
Három filmben örökítenék meg Julius Caesar életét egy könyvsorozat alapján.
Bár eddig azt hitték, inkább epilepsziája lehetett, a kutatók most azt gondolják, valószínáleg több kisebb agyvérzése volt Julius Caesarnak.
Újabb pontot azonosítottak Rómában a Julius Caesar elleni merénylet helyszíneként: egy régész szerint ma villamos-végállomás található azon a helyen, ahol Brutus és a szenátorok leszúrták a császárt.
Bár eddig is sejtették, hol lehetett, spanyol kutatók most kézzelfogható bizonyítékot találtak arra, hogy Pompeius Curiájában szúrták le Julis Caesart - írja az Origo.
Julius Caesar személyes talizmánját, "aurus numerus" érmét, magnetizált "szerencsekatalizátort" kínáló vállalkozásra szabott ki bírságot tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat miatt a Gazdasági Versenyhivatal (GVH).
A liverpooli Világmúzeum (World Museum) legújabb tárlatán, amely 2011 februárjáig lesz látogatható, három római kori márvány szoborfejet állítottak ki: az antik műalkotások 2003-ban kerültek napvilágra Pantelleria szigetén - olvasható a Liverpool Echo online kiadásában.