80 évvel ezelőtti könyv ad választ a Fidesz "vallásos" fordulatára
A nyugati és a magyar jobboldal és nacionalizmus közötti alapvető különbségre ad választ egy ma már elfeledett könyv. Csizmadia Ervin írása.
A nyugati és a magyar jobboldal és nacionalizmus közötti alapvető különbségre ad választ egy ma már elfeledett könyv. Csizmadia Ervin írása.
Nem létezik az a DPE Kft., amely a Főtáv közleménye szerint szerződésben állt a fővárosi vállalattal és amelynek a körözés alatt álló Joó Tibor volt az alvállalkozója. A valóságban egy „nevesincs” társaság volt a szerződő fél, de a cég azóta fantomizálódott.
A Hír TV Célpont műsorának legutóbbi adása körbejárta a fővárosi tulajdonban lévő Főtáv - állítása szerint - fölöttébb gyanús ügyleteit és nyilvánosságra hozta egy kőrözött bűnöző, Joó Tibor vallomását, aki rövid ideig állítólag igazgató is volt a cégnél, NBH-s kapcsolata révén. A Célpontban ismertetett interjú szerint nemcsak Hagyó Miklós követelt havi 50 milliós visszaosztást a Főtávtól, de fizetnie kellett NBH-s kapcsolatának, sőt, a Főtáv vezérigazgatójának is. A Célpont állításait az érintettek cáfolják, az NBH vizsgálódik..
Azonnali vizsgálatot rendelt el Balajti László altábornagy, a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) vezetője, miután a HírTV Célpont című, pénteken sugárzott műsorában egy férfi, aki állítása szerint a Főtáv munka- és tűzbiztonsági igazgatója volt, azt mondta: az NBH egyik embere megkereste, hogy világítsa át a fővárosi céget.
A Főtávtól havi 50 millió forint készpénzt kért Hagyó Miklós volt szocialista főpolgármester-helyettes, leagalábbis a Hír Televízió birtokába jutott beszélgetés szerint.