A Hálózat a Tanszabadságért is kiáll a hermannos tanárok mellett
A Hálózat a Tanszabadságért közleményben jelentette be, hogy csatlakozik a miskolci Hermann Ottó Gimnázium nevelőtestületének és diákjainak felhívásához.
A Hálózat a Tanszabadságért közleményben jelentette be, hogy csatlakozik a miskolci Hermann Ottó Gimnázium nevelőtestületének és diákjainak felhívásához.
A Hálózat a Tanszabadságért (HAT) szolidaritást vállal az elbocsátások ellen tiltakozó oktatókkal, hallgatókkal - közölte a tömörülés hétfőn az MTI-vel.
Manipulációnak nevezi a Hír TV egyik adásában elhangzottakat a Hálózat a Tanszabadságért, amelynek közleménye szerint a műsorban azt állították, hogy a Hallgatói Hálózat csatlakozott Bajnai Gordonék szervezetéhez, miközben a Hálózat a Tanszabadságért tárgyalt velük.
A Hálózat a Tanszabadságért (HAT) az általa képviselt oktatáspolitikai elveken alapuló párbeszédet kezdeményez a demokratikus politikai erőkkel.
Nemzeti oktatási kerekasztal létrehozását kezdeményezi a Hálózat a Tanszabadságért (HAT) a szakmai döntések előkészítése érdekében - tette közzé a szervezet pénteken. A HAT azt is közölte, hogy támogatja a Gimnáziumok Országos Szövetségét (GOSZ) a pedagógusok nyugdíjazásának kérdésében.
Oktatáspolitikai együttműködési megállapodást írt alá az Együtt 2014 Választói Mozgalom a Hálózat a Tanszabadságért és a Szülői Hálózat elnevezésű civil szervezettel csütörtökön Budapesten.
A Hálózat a Tanszabadságért (HAT) hiteltelennek tartja Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter bocsánatkérését. A szervezet úgy véli, a köznevelés átszervezése a korszerű pedagógiai módszereket professzionálisan alkalmazó pedagógusokat hozza a legkiszolgáltatottabb helyzetbe.
Módosítsa az Országgyűlés a köznevelési törvénynek az iskolák államosítására vonatkozó szakaszait, tisztázzák a finanszírozás rendszerét, és a kormány az életpályamodell bevezetésének elhalasztásával egyidejűleg halassza el a pedagógusok munkaterhelésének növelésére vonatkozó szabályozás bevezetését is - többek között ezt javasolja a Hálózat a Tanszabadságért (HAT) az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.
Kiborultak a Nemzeti Alaptanterv (NAT) miatt a különböző oktatási szervezetek: a Hálózat a Tanszabadságért egyenlőtlenségeket szül, a Pedagógusok Szakszervezete szerint pedig totális központosítást akar elérni. Többen bírálták a NAT-ban szereplő tananyag mennyiségét, az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet vezetője ugyanakkor azt hangsúlyozta: még változhat az indítvány.
Közös levélben fordultak az oktatási államtitkárhoz és az Európai Unió oktatásért felelős biztosához a Hallgatói Hálózat, a Hálózat a Tanszabadságért (HAT) képviselői és az Oktatói Hálózat kezdeményezői, akik azt javasolják, hogy a két tárgyalópartner szerdai brüsszeli találkozójukon tekintse át "a magyar oktatási rendszer átalakításával kapcsolatos problémákat".
Schmitt Pál köztársasági elnök aláírta a köznevelési törvényt, amely csütörtökön már meg is jelent a Magyar Közlönyben. A megjelenés előtt két szervezet azt kérte az államfőtől, ne szignózza a jogszabályt.
Az egész magyar társadalom számára károsnak nevezte a Hálózat a Tanszabadságért (HAT) elnevezésű egyesület nevében a parlament által kedd hajnalban megszavazott köznevelési törvényt Nahalka István oktatáskutató. Bár szerinte sikertelen volt a HAT tiltakozása, a szervezet újabb megmozdulásokat tervez és felmerült az is, "feljelentést tesznek" a kormány ellen.