11 év után távozik a kirobbanhatatlannak tűnő szegedi diákvezér
Az EHÖK felügyelőbizottsági tagja lesz, ezért nem maradhat elnök.
Az EHÖK felügyelőbizottsági tagja lesz, ezért nem maradhat elnök.
Több pert is elbukott Török Márk, de nem adja fel, most az Alkotmánybírósághoz fordult annak reményében, hogy a testület megsemmisíti majd a felsőoktatási törvény egy pontját, hogy ő 32 évesen is diákvezérként tengesse mindennapjait.
A Délmagyarország szerint szeptemberben ismét megválasztották az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat elnökének Török Márkot Szegeden, szinte titokban. A Szegedi Tudományegyetem rektora szerint az újraválasztásról szóló dokumentumokat még nem kapták meg, de ha megérkeznek, úgy mint előzőleg, most is megsemmisítik a választás eredményét.
A szegedi hallgatói önkormányzat elnöke a következő HÖK-választáson is indul, ha posztja ügyében addig nem dönt a bíróság - derül ki az Indexnek adott interjújából. Török Márk arról is beszélt, hogy 75 ezer forint a közéleti ösztöndíja, de szülővárosában is van állása. A jogászképzést szeretné befejezni, és nem fél attól, hogy a történtek miatt a következő vizsgaidőszakban egyessel kivágják a vizsgákról.
Egy tavaly őszi törvénymódosítás alapján nem lesz lehetősége újabb ciklust végigcsinálni a szegedi HÖK-elnöknek. Török Márk extra hosszú ideje, több mint tizenkét éve van ezen a poszton. Már csak az a kérdés, hogy pontosan meddig – derül ki az Átlátszó Oktatás írásából.
Eltérő javadalmazásban részesülnek a hallgatói önkormányzatok vezetői a felsőoktatási intézményeknél, ahol ösztöndíj formájában kapnak juttatást munkájukért – írta a Magyar Nemzet csütörtökön.
Török Márk, a Szegedi Tudományegyetem EHÖK (egyetemi hallgatói önkormányzat) elnöke és egyben a szegedi bölcsészkar Hallgatói Önkormányzatának elnöke saját magát javasolta HÖK-elnöknek, majd el is fogadta a jelölést - írja az Átlátszó.hu.