A mai volt az idei tél eddigi leghidegebb reggele
Zabaron reggel 7 órakor -12,3 fokot mutatott a hőmérő.
Zabaron reggel 7 órakor -12,3 fokot mutatott a hőmérő.
Csak lassan és akadozva pótlódott a tavalyi aszály után a talajok nedvességtartalma. A 90 napos csapadékmennyiség messze a sokéves átlag alatt van, a talajban is bőven lenne még helye a víznek, és a talajvízszint is méterekkel elmarad a megszokottól. A meteorológus szerint még semmi sincs veszve, hozhatnak elég esőt a következő hónapok, igaz, az elmúlt években többször is megtapasztalt száraz tavaszt sem zárhatjuk ki. Ha beüt az utóbbi, újabb aszályos évre készülhetünk.
Nem lesznek durva mínuszok február első hetében, de a napozást ki kell élvezni: nem fog sokáig tartani.
Alapvetően nyugis, felhős, nulla fok feletti napunk lesz, de a Dunántúlon erős, akár viharos szél is kerekedhet.
Vas és Győr-Moson-Sopron vármegyében a a 70 km/h-t is meghaladhatják a széllökések.
Időjárásunk gyorsan változik: egyre melegebb lesz, több a csapadék és a szélsőséges jelenség. Unokáink földrajzóráin új fogalom válthatja fel a térségünket eddig leíró éghajlatot – véli Lakatos Mónika a HungaroMet éghajlatkutatója, a Magyar Meteorológiai Társaság elnöke.
Az ország nagy részén borult, ködös idővel ér véget az év, Szilveszter napján csak kevéssel 0 Celsius-fok felett alakul a csúcshőmérséklet. Az új év első napjaiban sokfelé felszakadozik a felhőzet és kisüt a nap, de erős lesz a szél.
Az ország északi, északkeleti részében, az Északi-középhegység nyugati felében akár több centiméteres hóréteg is kialakulhat.
Borult, esős időt hoz a karácsony előtti utolsó péntek, majd hétvégén előbb kisüt a nap, utána pedig havazásra is számíthatunk, amely akár szentestéig is kitarthat.
A szél sokfelé élénk, sőt viharos lehet, a levegő csúcshőmérséklete pedig 2-7 fok között alakul.
Tíz megyében kell számítani tartós ködre.