Két részben közöljük a Heim Péter befektetési szakértővel készített HVG-interjút. Heim az első részében a globális gáz- és olajpiac problémáiról beszélt, a megoldásban szerinte Iránt kulcsszereplőnek kellene tekinteni, mert nélküle nem lehet biztonságos Európa olaj- és gázellátása. Heim elmondta azt is, milyen energetikai üzletek kötik Iránhoz. A mai folytatásban egyebek közt arról van szó, miért nem szerepelt az elmúlt jó pár évben a hazai közéletben, milyen kapcsolatok fűzik a NER gazdasági potentátjaihoz és az orosz oligarchákhoz, milyen hatalmas üzletekben volt szerepe, miért nem szerették a Fideszben, és miért gondolja, hogy Orbán Viktor ugyanazt a gazdaságpolitikát vitte, mint anno Gyurcsány Ferenc, és Magyarország gazdaságát a katasztrófa szélére vezette.
Az orosz–ukrán konfliktus pillanatnyi állásánál is fontosabb most, az energiaválságban az iráni atomalku sorsa – állítja a Századvég volt tulajdonosa, befektetési szakember, aki Iránnal kapcsolatos energetikai ügyekben főtanácsadóként, illetve speciális meghatalmazottként is dolgozik. Heim Péter a vele készült interjú első részében a globális gáz- és olajpiac problémáiról beszél. A holnapi folytatásban egyebek közt arról lesz szó, miért nem szerepelt az elmúlt jó pár évben a hazai közéletben, milyen kapcsolatok fűzik a NER gazdasági potentátjaihoz, milyen hatalmas üzletekben volt szerepe, miért nem szerették a Fideszben, és miért gondolja, hogy Orbán Viktornak nyilvánosan el kellene ismernie, hogy hülyeséget csinált, amikor ugyanazt a gazdaságpolitikát vitte, mint anno Gyurcsány Ferenc, és Magyarország gazdaságát a katasztrófa szélére vezette.
A Gyurcsány-korszak végéhez hasonlította az Orbán-kormány év eleji osztogatását a HVG-nek adott interjújában Heim Péter. A Századvég volt tulajdonosa szerint elképzelhetetlen mértékű nyomás nehezedik a forintra, de a magyar fizetőeszköz akkor váltana igazi szabadesésre, ha nem lennénk az államszövetség tagjai.
A Kormányinfók volt szereplője megint eladta részesedését a Strategopolisban, de ezúttal nem azért, mert kormányzati szerepvállalásra készül. Állítása szerint visszavonult, és már nem közszereplő. Üzlettársa, Heim Péter lapinformációk szerint időközben kegyvesztett lett, miközben a Strategopolis új tulajdonosa egy közbeszerzés-kedvenc jogász.
Bár a bíróság kedden azt mondta ki, hogy az amerikai kitiltási botránnyal kapcsolatos korrupciós ügyben elítélt férfi csak közvetítő volt, az ügyészség nem megy utána a felbujtóknak.
Az Együtt elnöke nem elégedett a kitilitási botránnyal összefüggő Bunge olajgyártó elleni per elsőfokú ítéletével, szerintük az ügyészség tudatosan leállította a nyomozást, amikor a szálak a Századvég vezetőjéhez vezettek.
Már tudjuk, kik kaptak pénzt a Magyar Nemzeti Bank alapítványaitól, és ezzel még jobban megértettük, hogy is működik valójában a mai magyar közélet. Nem is lepődünk meg, hogy a külföldre vándorló magyarok új hulláma indult el: azoké, akik már eleve úgy tervezik, hogy soha vissza nem jönnek. Akik itthon maradnak, azok a nyugatra ingázókból próbálnak jól megélni - adót csalva. A nyugdíjasok nagyon bepöccentek a kormányra, mert a beígért nyugdíjemelés szerintük még alamizsnának is vicces. A kormány azonban rendíthetetlenül megy tovább arra, amerre elindult. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Az amerikai kitiltási botránnyal kapcsolatos perben a fő tanú és az egyetlen vádlott vallomása csaknem mindenben egyezik, a lényeget kivéve: a tanú állítja, hogy a vádlott közölte vele, a Századvég, konkrétan Heim Péter, a Századvég Gazdaságkutató korábbi elnöke elintézne egy áfacsökkentést 2 milliárdért, a vádlott szerint viszont félreértette, amit mondott. Kedden folytatódik a tárgyalás, tanúként meghallgatják Heim Pétert is.