A Hálózat a Tanszabadságért is kiáll a hermannos tanárok mellett
A Hálózat a Tanszabadságért közleményben jelentette be, hogy csatlakozik a miskolci Hermann Ottó Gimnázium nevelőtestületének és diákjainak felhívásához.
A Hálózat a Tanszabadságért közleményben jelentette be, hogy csatlakozik a miskolci Hermann Ottó Gimnázium nevelőtestületének és diákjainak felhívásához.
A Hálózat a Tanszabadságért (HAT) szolidaritást vállal az elbocsátások ellen tiltakozó oktatókkal, hallgatókkal - közölte a tömörülés hétfőn az MTI-vel.
A Hálózat a Tanszabadságért (HAT) az általa képviselt oktatáspolitikai elveken alapuló párbeszédet kezdeményez a demokratikus politikai erőkkel.
Módosítsa az Országgyűlés a köznevelési törvénynek az iskolák államosítására vonatkozó szakaszait, tisztázzák a finanszírozás rendszerét, és a kormány az életpályamodell bevezetésének elhalasztásával egyidejűleg halassza el a pedagógusok munkaterhelésének növelésére vonatkozó szabályozás bevezetését is - többek között ezt javasolja a Hálózat a Tanszabadságért (HAT) az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és a Hálózat a Tanszabadságért azt javasolja, hogy az Országgyűlés módosítsa a köznevelési törvényt, az állam által fenntartásra átvett intézmények esetében a vezetői megbízások az eredeti határidőig legyenek hatályosak. Kezdeményezik azt is, hogy a szigetszentmiklósi Batthyány Kázmér Gimnázium igazgatói kinevezése kapcsán jöjjön létre egy olyan egyeztető fórum, ahol a fenntartó, az iskola nevelőtestülete, a szülők és a diákok, különös figyelemmel az érettségire készülő diákokra, párbeszéd útján tudják rendezni a kialakult helyzetet.
Oktatási kerekasztal létrehozását kezdeményezi a Hálózat a Tanszabadságért (HAT) elnevezésű egyesület 16 oktatással foglalkozó szervezettel közösen; a szerveződés célja egy közoktatásról szóló hosszú távú koncepció elkészítése - jelentették be a szervezők pénteki budapesti sajtótájékoztatójukon.
Kiborultak a Nemzeti Alaptanterv (NAT) miatt a különböző oktatási szervezetek: a Hálózat a Tanszabadságért egyenlőtlenségeket szül, a Pedagógusok Szakszervezete szerint pedig totális központosítást akar elérni. Többen bírálták a NAT-ban szereplő tananyag mennyiségét, az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet vezetője ugyanakkor azt hangsúlyozta: még változhat az indítvány.
Schmitt Pál köztársasági elnök aláírta a köznevelési törvényt, amely csütörtökön már meg is jelent a Magyar Közlönyben. A megjelenés előtt két szervezet azt kérte az államfőtől, ne szignózza a jogszabályt.
Az egész magyar társadalom számára károsnak nevezte a Hálózat a Tanszabadságért (HAT) elnevezésű egyesület nevében a parlament által kedd hajnalban megszavazott köznevelési törvényt Nahalka István oktatáskutató. Bár szerinte sikertelen volt a HAT tiltakozása, a szervezet újabb megmozdulásokat tervez és felmerült az is, "feljelentést tesznek" a kormány ellen.
Demonstrációt tart a Hálózat a Tanszabadságért (HAT) elnevezésű egyesület a köznevelési törvény megszavazása ellen a Parlamenttel szemben, a jogszabály végszavazásának eredményére várva. A hvg.hu információi szerint körülbelül ötvenen lehetnek a tüntetésen.
A Hálózat a Tanszabadságért (HAT) azt kezdeményezi Kövér László házelnöknek írt levelében, hogy legyen név szerinti szavazás az új köznevelési törvényről.
Tanárok és pedagógusok tüntetnek a köznevelési törvény ellen annak parlamenti vitája alatt a Kossuth téren. A demonstrációt a köznevelési törvény elfogadása ellen alakult civil kezdeményezés, a Hálózat a Tanszabadságért (HAT) szervezte.