Több tucat volt tanulója perli be a Green Fox Academyt
A programozóiskola elhelyezkedést garantált a diákjainak, de a bezárása miatt ezzel már sokan nem tudtak élni.
A programozóiskola elhelyezkedést garantált a diákjainak, de a bezárása miatt ezzel már sokan nem tudtak élni.
Az őket oktató mentorokkal együtt.
Az online informatikusképzéseket tartó vállalkozás a háború következményeivel, a magas inflációval és egyéb gazdasági nehézségekkel indokolta a döntést.
Érdemes-e még elmenni programozónak, vagy inkább a mesterséges intelligenciával vegyük fel a fonalat? Tényleg milliókat lehet keresni a szektorban? Kell-e ehhez még egyetem és lehet-e bárkiből AI-szakember? Ezekre a kérdésekre válaszoltunk üzleti podcastunk legfrissebb részében.
Vajon hatékonyabb egy magáncég kezdőknek szánt programozótanfolyama a járvány elején meghirdetett állami képzésnél? A Green Fox Academy, a Microsoft és a HTTP Alapítvány háromhetes mentorált kurzusán olyan feszes tempót diktáltak, amellyel a klasszikus oktatásban felnőttek nehezen tudnak lépést tartani. Az is kiderült, hogy a “konzerv” tananyag is lehet hatékony mentorálással támogatva, nem szükséges az állandó tanári jelenlét.
Néhány hónap alatt senkiből nem lesz ugyan informatikus, de az úgynevezett bootcamp cégek szerint egy határozott lépést tehetünk ez irányba. A cégek gyorsan átálltak a karanténhelyzetre, sőt van, amelyik ingyenes képzést indít, van, amelyik távsegítséget nyújt a pedagógusoknak a digitális átálláshoz.
A másfél éve alakult programozó iskola diákjai nagyrészt pályaelhagyó diplomások, akiknek nincs programozói előképzettsége, mégis a négy hónapos képzés sikeres elvégzése után azt ígérik, hogy garantáltan álláshoz jutnak, méghozzá szép kezdő fizetéssel. Igaz, a képzés ára sem csekély.
A szakmabeliek által alapított Green Fox Academy négy hónap alatt programozót farag a karrierváltókból. Minden olyan diák, aki eddig sikeresen teljesítette a képzés követelményeit másfél hónapon belül elhelyezkedett a piacon.