Nagy fogásban reménykedtek a tolvajok, de csak egy hamis Brueghelt sikerült ellopniuk
Eljutott néhány pletyka a rendőrséghez a tervezett rablásról, mire akcióba léptek.
Eljutott néhány pletyka a rendőrséghez a tervezett rablásról, mire akcióba léptek.
Volt idő, amikor a mai ár tizedéért, volt, amikor a századáért megvehette volna az állam Munkácsy Mihály festményét, most mégis Pákh Imre „utolsó ajánlatánál” is többet fizetett ki a képért az Orbán-kormány.
3 milliárd forintot fizet Pákh Imrének az állam a Golgotáért.
Pákh Imre kiegyezne az állammal egy tízmillió eurós vételárban. Ez több, mint amennyiért legutóbb nem akarta megvenni tőle a kormányzat.
Munkácsy Krisztus-trilógiájának egyetlen, nem állami tulajdonban lévő festményéről nem tett le a magyar állam. A tulajdonos műgyűjtő a májusi bírósági döntés után azt hitte, hogy vége a pereskedésnek, de nem így lett. A Golgota vételáráról továbbra sincs megállapodás.
Miután a Kúria új eljárásra kötelezte az elsőfokú bíróságot, most hatályon kívül helyezték a Munkácsy-festményt védetté nyilvánító határozatot.
Állandó jelleggel látható lesz a debreceni Déri Múzeumban Munkácsy Mihály trilógiájának Golgota című darabja.
Hatályon kívül helyezte a Munkácsy Mihály Golgota című festményének védetté nyilvánításáról szóló per jogerős ítéletét a Kúria, amely döntésében az elsőfokú bíróságot új eljárás lefolytatására kötelezte.
A három kép közül a Golgotát 2015-ben letakartatta a tulajdonosa, de jövő hétvégén lehull róla a lepel.
Elutasította a Munkácsy Mihály Golgota című festményének védetté nyilvánítása miatt benyújtott keresetet hétfőn a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság.
Az állam 6 millió dollárt ajánlott, a gyűjtő 9 milliót kért.
Mennyit ér Munkácsy? Az aukciós adatok alapján a Műértő próbálta feltérképezni a legismertebb magyar festő képeinek értékét. A magyar állam eljárása a Golgota védetté nyilvánításáról nemcsak aggasztó, de a nemzetközi bíróságon könnyen megtámadható.