Butul a ChatGPT? Vagy mi ez a mellékhatás?
Egyes feladatokban egészen drámai romlást mutat a ChatGPT pár hónap leforgása alatt. Látszik egy magyarázat a jelenségre.
Egyes feladatokban egészen drámai romlást mutat a ChatGPT pár hónap leforgása alatt. Látszik egy magyarázat a jelenségre.
Már több nyelven is tud beszélni az Ameca nevű humanoid robot, amibe a legújabb nyelvi modellt, a GPT-4-et is beépítették – itt azonban visszalépés történt, így a robot egyelőre marad a GPT-3-nál.
Nemcsak szövegből, képből is ért már a ChatGPT mögött dolgozó nyelvi modell, de a GPT-4 bevezetése után már szövegelés terén is jóval többet tud, mint eddig.
Egy kezdetleges, chatbotszerű Bing fejlesztése sajtóértesülések szerint már hat éve folyamatban lehet, az áttörést azonban tényleg az OpenAI-féle GPT-modell hozhatta el, melyet egyesítettek a korábbi fejlesztésekkel az új Binghez. Mindez azt is jelenti, hogy a Microsoft már hosszú évek óta igyekszik megreformálni a saját keresőjét, hogy felvehesse a kesztyűt a piacot uraló Google-lel.
A Microsoft hamarosan elérhetővé teszi a vállalati ügyfelek számára a ChatGPT nevű, mesterséges intelligenciára épülő szövegalkotó botot, de azt nem tudni, hogy erre pontosan mikor kerül sor.
Nina Schick szerint már 2025-re az online tartalmak 90 százalékát a mesterséges intelligencia állíthatja majd elő. A szakértő szerint ugyanis a ChatGPT és az ahhoz hasonló technológiák teljesen átalakíthatják azt, ahogyan ma a digitális tartalmakat előállítják.
A Microsoft azon dolgozik, hogy az elmúlt hetekben nagy hírverést kapott OpenAI mesterséges intelligenciára alapuló funkciókkal bővítse irodai szolgáltatáscsomagját – értesült a The Information című lap. Az Outlook például a felhasználó szóbeli kérése alapján megfogalmazhat egy komplett e-mailt.