G7-csúcs: Ukrajna 50 milliárd dolláros segítséget kapna a befagyasztott orosz vagyonból
Erről is tárgyaltak az országok vezetői, illetve Kijev kétoldalú biztonsági megállapodást kötött Washingtonnal.
Erről is tárgyaltak az országok vezetői, illetve Kijev kétoldalú biztonsági megállapodást kötött Washingtonnal.
Az olasz miniszterelnök vázolta a következő időszak fókusztémáit: Ukrajna, a Közel-Kelet, a Dél-kínai-tenger, a mesterséges intelligencia és Afrika.
Az orosz külügyminisztériumnak nem tetszett, hogy a hirosimai G7 résztvevői kiálltak Ukrajna mellett. Moszkva ezt úgy értékelte, hogy ott aláássák “a globális stabilitást" és oroszellenes hisztériát szítanak.
36 óra alatt mintegy hat hónapnyi csapadék zúdult Emilia Romagna régióra.
Az ukrán elnök a hirosimai G7-csúcson világossá tette, hogy egy centit sem enged át Ukrajna területeiből.
A Reuters szerint úgy néz ki, Prigozsin ezúttal igazat mondott, és Bahmut valóban elesett, erre enged következtetni legalábbis Zelenszkij borús nyilatkozata. Az ukrán elnök szóvivője viszont cáfol.
Bár egyelőre ilyen bejelentés nem is történt, Joe Biden csupán arról beszélt a G7-csúcstalálkozón, hogy az USA támogatja, hogy ukrán pilóták kapjanak kiképzést az F-16-osokhoz.
Az ukrán elnök szombaton érkezik Japánba, de előtte az Arab Liga csúcstalálkozóján is részt vett.
Giorgia Meloni miniszterelnök egyensúlyoz: Washington megnyugtatására elhagyja az Új Selyemút programot, de a kereskedelmi megállapodásokról nem mond le Kínával, amely az Európai Unió legnagyobb kereskedelmi partnere. A pénteken kezdődő G7-csúcs egyik legfőbb témája Kína.
„A gyémántok nem az örökkévalóságnak szólnak” – fogalmazott Charles Michel, szójátékával a híres James Bond-film címére utalva.
Dmitrij Medvegyev exelnök a Telegramon fenyegetőzött.
A francia államfő bízik benne, hogy a háború befejeződik az év végére.