Először sikerült felvételt készíteni a fukusimai atomerőmű 1-es reaktorroncsában – íme a képek
Furcsa, jégcsapszerű képződményeket fotóztak azok a robotok, amelyek a fukusimai atomerőmű 1-es blokkjának vizében úszva vizsgálták meg a reaktort.
Furcsa, jégcsapszerű képződményeket fotóztak azok a robotok, amelyek a fukusimai atomerőmű 1-es blokkjának vizében úszva vizsgálták meg a reaktort.
A Tepco szakértői azt mondták, hogy az alagút és a létesítmény nincs összeköttetésben egymással, a radioaktív anyagokat a létesítményben és az alagútban elkülönített térben tárolják, és nem mozgatják.
A két és fél évvel ezelőtti japán atombaleset óta a legmagasabb szintre nőtt szerdán a sugárzás szintje a Fukusima-1 atomerőmű környéki talajvízben – közölte az erőművet üzemeltető vállalat, a TEPCO.
Éveket késhet a két és fél évvel ezelőtti atomerőmű-baleset nyomán beszennyeződött kelet-japán területek sugármentesítése kormányhivatalnokok hétfői közlése szerint, miközben a Fukusima-1 erőmű üzemeltetője elismerte, hogy a hétvégén a heves esőzések miatt ismét radioaktív víz folyt el a létesítményből.
Három reaktor és egy pihentető medence hűtőrendszere esett ki egy egyelőre ismeretlen okból bekövetkezett áramszünet miatt a fukusimai atomerőműben. Az üzemeltető állítja, hogy uralja a helyzetet. Pár napjuk van a helyzet megoldására.
Rekordmértékű, kilogrammonkénti 740 ezer becquereles koncentrációjú radioaktív céziumot mutattak ki egy Fukusima közelében fogott halban több mint két évvel az ott bekövetkezett atomerőmű-balesetet követően - közölte szombaton a létesítményt üzemeltető TEPCO cég. A vállalatot szombati hírek szerint amerikai katonák perlik.
Legalább 30 évig tart majd a természeti katasztrófában tönkrement Fukusima-1 atomerőmű bezárása, pedig a létesítményből sokkal kevesebb radioaktív anyag jut már ki, mint korábban, és viszonylag stabil - állítja egy szakértőkből álló bizottság, amelyet a japán kormány kért fel egy jelentés elkészítésére az erőművel kapcsolatban.
Két hónappal a japán nukleáris baleset után hazatérhettek a megrongálódott fukusimai erőmű környékén lakók, hogy összeszedjék a legszükségesebb halmijaikat.
A Fukusima-1-es atomerőművet üzemeltető cég (Tepco) elkezdte kiszivattyúzni a létesítmény kettes reaktorának gépterméből azt a mintegy tízezer tonna vizet, amely a szökőárban hatolt be oda és erősen radioaktívvá vált, ez a vízmennyiség ugyanis akadályozza a kármentési munkálatokat.
A súlyosan sérült Fukusima-1 japán atomerőműtől 120 kilométerre északra egy másik, szintén károkat szenvedett atomerőmű környékén élőket is aggasztja a kialakult helyzet, és sokan arra készülnek, hogy elhagyják a térséget.