A Fed nem változtatott az irányadó dollárkamaton
Az amerikai gazdasági továbbra is szilárd ütemben bővül, de az infláció kissé magas.
Az amerikai gazdasági továbbra is szilárd ütemben bővül, de az infláció kissé magas.
Idén 4,3, jövőre 4 százalék lehet a kínai GDP növekedése.
Az USA jegybankja a kamatcsökkentéssel az infláció letörése után a munkanélküliség alacsonyan tartására koncentrál, miközben senki nem törődik a költségvetési hiánnyal és az államadóssággal.
A dollár alapkamata négy év után először csökkent.
Rég nem látott izgalommal várják a jegybankokban és a tőzsdéken világszerte a Federal Reserve szerdai kamatdöntését. Azt biztosra veszik, hogy négy év után először csökken a dollár kamata, de hogy mennyivel, és hogy milyen további lépéseket helyeznek kilátásba, az bizonytalan – márpedig ez az igazán fontos.
Sorra dönti a rekordokat az aranyár a tőzsdéken az amerikai kamatdöntés előtt, péntek délelőtt az unciánkénti ár túljutott a 2600 dolláron.
Nem elégedett az infláció alakulásával az amerikai jegybank szerepét betöltő szervezet.
Az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) elnöke, Jerome H. Powell bár óvatosan fogalmazott a kamatvágásról és az amerikai gazdaság helyzetéről, a tőzsdén így is újongva fogadták a híreket.
A Fed szerint a gazdasági aktivitás szilárd ütemben bővül az Egyesült Államokban.
Az irányadó dollárkamat-tartomány 5,25-5,50 százalékos marad – jelentette be az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve.
Az arany és a bitcoin ára rekordmagasra emelkedett, a Fed féléves beszámolóját megelőzően, valamint az egyre fokozódó geopolitikai feszültségek közepette.
A Fed szerint az amerikai gazdasági tevékenység stabil és megbízható ütemben bővül, de az infláció továbbra is magas.