Sok tízezer Facebook-felhasználó személyes fotóit és üzeneteit árulják egy orosz fórumon
Rájár a rúd a Facebookra, elsősorban a közösségi oldal biztonsága miatt. Legutóbb legalább 81 ezer felhasználó adatai kerültek rossz kezekbe.
Rájár a rúd a Facebookra, elsősorban a közösségi oldal biztonsága miatt. Legutóbb legalább 81 ezer felhasználó adatai kerültek rossz kezekbe.
Eddigi legnagyobb próbája elé néz a néhány hónapja bevezetett európai uniós általános adatvédelmi irányelv. A GDPR értelmében elméletben hatalmas büntetést szabhatnak ki. A Facebook történetének eddigi legkomolyabb biztonsági incidense jó alapot szolgáltathat az uniós hatóságoknak a példa statuálására.
Feltűnően sok hazai felhasználó érintett a Facebook történetének legnagyobb biztonsági incidensében. Beléphettek a fiókjainkba? Csak a Facebook érintett? Jelszót kell változtatnunk? Jövünk a nem feltétlenül megnyugtató válaszokkal. [Frissítés: helyes adat.]
Kedden délután fedezték fel a Facebook fejlesztői azt a rendszerhibát, amely a vállalat közlése szerint közel 50 millió felhasználót érinthet rosszul. Ha önt is arra kérte pénteken a Facebook, hogy jelentkezzen be újra a rendszerbe, jó eséllyel az ön fiókja is érintett a támadásban.
Egy jóindulatú hacker a Facebook által felajánlott jutalomra hajtva éppen biztonsági réseket keresett és talált is a közösségi oldalon, amikor rájött, hogy rajta kívül valaki más is benn van a rendszerben.
Egy brit diákot nyolc hónapi börtönbüntetésre ítéltek pénteken, mert kényes információkat lopott el a Facebook közösségi honlap belső hálózatából, bár az nem derült ki, hogy milyen információk voltak ezek.
A Facebook a program első 21 napja alatt negyvenezer dollárt fizetett ki azoknak, akik biztonsági rést fedeztek fel a rendszerben.
Óvadék ellenében szabadlábra bocsátották azt a férfit, aki a vád szerint megpróbálta meghackelni a Facebookot. Kérdés, mennyire jutott közel a céljához.