Neves német hegymászó halt meg a Himalájában
Luis Stitzinger pótlólagos oxigén nélkül indult el megmászni a Kancsendzöngát.
Luis Stitzinger pótlólagos oxigén nélkül indult el megmászni a Kancsendzöngát.
Pont tíz éve halt meg a Kancsendzönga csúcsának megmászásakor Erőss Zsolt. Özvegye, aki maga is mászott meg 8000 méteres hegyeket, most Suhajda Szilárd halálára írt megrendítő sorokat „Mi is az élet?” címmel.
Film készült a valaha élt legeredményesebb magyar hegymászó, Erőss Zsolt haláláról, pontosabban arról, hogyan kellett a nyolcezres hegyeknél is leküzdhetetlenebb feladattal, a gyásszal megküzdenie feleségének, Sterczer Hildának. Vele beszélgettünk arról az időszakról és a filmről.
Nem hősnek, sokkal inkább hétköznapi embernek, családapának láttatja a 2013-ban elhunyt hegymászót, Erőss Zsoltot a történetéről készült játékfilm, amely rendhagyó megközelítéssel, a feleség, Sterczer Hilda szemszögéből eleveníti fel az eseményeket.
Nem sportfilm lett, még csak nem is életrajzi, de az sem lenne teljesen igaz, ha azt mondanánk: nem lényeges, hogy az egykori hegymászó, Erőss Zsolt özvegyéről szól ez a film, mert a gyászról általánosságban mond el valamit. A Magasságok és mélységek épp úgy a gyerekekkel magára maradó Sterczer Hilda személyes története, mint amennyire mindazoké, akik vesztettek már el számukra fontos embert.
Szeptember végén érkezik a mozikba a Magasságok és mélységek című film, amely a Mount Everest első magyar meghódítója, Erőss Zsolt feleségének gyászáról szól, valós levelek és az özvegy pszichológusának beszámolói alapján.
A megtörtént eseményeken alapuló alkotás Erőss Zsolt felesége, Sterczer Hilda szemszögéből ábrázolja a valaha volt talán legnépszerűbb magyar hegymászónk elvesztésének fájdalmát, és reményt adó utat mutat a jövő felé. A főszerepben az erdélyi származású Pál Emőkét láthatjuk, míg Erőss Zsoltot Trill Zsolt alakítja.
Egy kínai expedíció a Himalájára indult, hogy lehozzák az ott meghalt hegymászók testét.
Sarokcsiszolóval vágták le az emléktáblát rögzítő vascsavarokat az Oltár-kőnél.
Olyan helyre tették ki a magyar mészkőtáblát, ahonnan a csúcs is jól látszik.
Erőss Zsolt és Kiss Péter 2013-ban mászták meg első magyarként a hegyet, azonban ereszkedés közben eltűntek.
Egy 2,5-ször 2 méteres falfelületen emlékeztek meg street-artosok a tavaly elhunyt hegymászóról a Filatorigátnál. Ott jártunk és lefotóztuk.