Szergej Lavrov azt állítja, nyugati vezetők bizalmas tárgyalást kezdeményeztek Ukrajna ügyében
Neveket nem említett, így aztán mindenki találgathat, kik lehettek.
Neveket nem említett, így aztán mindenki találgathat, kik lehettek.
Megállapodtak az európai uniós tagországok EU-ügyekkel foglalkozó miniszterei kedden abban, hogy Albánia megkapja az uniós tagjelölti státust.
Albániának az uniós tagjelölti jogállás megadását, az elvben tagjelöltnek számító Macedóniának pedig – sorrendben immár ötödik alkalommal, de mindmáig hiába – a csatlakozási tárgyalások tényleges megkezdését javasolta az Európai Bizottság szerdán közzétett legfrissebb bővítési csomagjában, amely az EU-bővítési folyamat helyzetét tekinti át, mind általánosságban, mind országonkénti lebontásban.
Szerbia uniós tagjelölt lett, s Boris Tadic szerb elnök szerint ez nagy lépés előre, de nem korszakalkotó, az majd a teljes jogú uniós tagság megvalósulása lesz.
Megérkezett a tagjelöltség, Szerbia az Európai Unió (EU) tagjelöltje lett - ilyen és hasonló címekkel jelentek meg pénteken reggel a belgrádi újságok, beszámolva arról, hogy valamivel éjfél előtt Brüsszelből befutott a hír: az EU csúcsértekezletének résztvevői megadták Szerbia számára az annyira várt tagjelölti státuszt.
Brüsszeli források egybehangzó közlése szerint Románia úgy döntött, hogy nem akadályozza tovább Szerbia európai uniós tagjelölti státusának megadását.
Az Európai Unió bele fog egyezni, hogy Szerbia megkaphassa az EU-tagjelölti státust - közölte hétfőn Brüsszelben a francia külügyminiszter.
Románia megakadályozza, hogy Szerbia EU-tagjelölti státust kapjon, ha Belgrád nem hoz konkrét intézkedéseket a vlach kisebbség helyzetének javítására - írják a Danas című szerb újság honlapján az ország vezetőihez közel álló forrásra hivatkozva.
Litvánia szerint Szerbia még nem teljesítette az uniós tagjelölti feltételeket.
Magyarország nem lát okot arra, hogy az észak-koszovói helyzet miatt ellenezze Szerbia EU-tagjelöltségét - közölte Martonyi János csütörtökön Brüsszelben.
Boris Tadics szerint semmi ok arra, hogy Szerbiának konfliktusa támadjon Magyarországgal és a Szerbiában élő magyar kisebbség pártjaival a restitúciós törvény miatt. Mindamellett Szerbiával senki sem tárgyalhat ultimátumszerűen – mondta a szerb államfő hétfő Belgrádban egy konferencia szünetében, újságírók kérdéseire válaszolva.
A magyar kormány erkölcsileg, jogilag és politikailag is elfogadhatatlannak tartja a szerb vagyon-visszaszármaztatási és kárpótlási törvényt - jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján Martonyi János, aki szerint "komoly gond" lesz abból, ha Szerbia nem oldja meg ezt problémát. A külügyminiszter annak kapcsán beszélt minderről, hogy az EU-tagjelölti jogállás megadását javasolta Szerbiának szerdán az Európai Bizottság.