Politico: Ismét vétóval fenyegetett Magyarország egy Oroszországnak kényes ügyben
Egyes források szerint vétóval, vagy az azzal való fenyegetéssel akadályozta meg Budapest az egységes, uniós fellépést.
Egyes források szerint vétóval, vagy az azzal való fenyegetéssel akadályozta meg Budapest az egységes, uniós fellépést.
Megszületett a kormányhatározat arról, hogy mit kell képviselnie a magyar küldöttségnek az ENSZ Közgyűlésének 76. ülésszakán.
Az Európai Unió képviselője is törvénytelennek minősítette azt, amit Izrael tesz Ciszjordániában.
Önkéntes megalázkodások, önmarcangolások, rituális önkritika. Turbófokozatra kapcsolt az amerikai politikai korrektség. És kiknek jön mindez jól? Vélemény.
Costa Ricát, Irakot és Moldovát viszont nem választották be.
Az ENSZ emberjogi szakértői jelentést tettek közzé, melyben elítélik Magyarországot a civilekkel és menekültekkel való bánásmód miatt.
Az amerikai ENSZ-nagykövet szerint a tanács álszent és öncélú, nem méltó a nevére, de az Egyesült Államok ezután is betartja állítólag korábbi emberi jogi kötelezettségvállalásait.
Egyiptom és Kína emberijog-sértéseivel kapcsolatban is nagyvonalú volt Magyarország, sőt nagyobb nemzetközi szervezeteket sikerült rávenni, hogy moderálják magukat, amikor kritizálják a két államot.
Rex Tillerson amerikai külügyminiszter szerint az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa nem elég modern, és ha nem lesznek érdemleges reformok, az USA kiszáll. Tillerson szót emelt a szervezet Izraellel kapcsolatos elfogultsága ellen.
Két helyért hárman versenyeztek, Magyarország magasan a legtöbb szavazatot kapta. Horvátország épp hogy kiejtette Oroszországot.
A testület kelet-európai országok számára fenntartott két helyéért Oroszország mellett Horvátország és Magyarország verseng. Pénteken választják meg az új tagokat, de tekintélyes civil szervezetek a szíriai bombázás miatt nem akarják, hogy Oroszország visszakerüljön. Igaz, Szaúd-Arábia és Kína is tag.
Heves vita robbant ki a homoszexuálisok jogairól szerdán az ENSZ Emberi Jogi Tanácsában.