Az állami rezsicég szőröstül-bőröstül megvette a legkisebb hazai áramszolgáltatót. A Démász régóta húzódó megvételénél sokkal fontosabbnak tűnik azonban, hogy az államosításához a pénzt az MVM adta.
Az ENKSZ Első Nemzeti Közműszolgáltató, vagyis az állami rezsicég veszi meg a szegedi központtal működő Dédászt - a korábbi sejtések a jelek szerint igazolódnak. Erről küldött levelet a dolgozói érdekképviselethez köthető forrás.
Bács-Kiskunban és Csongrádban olyan komoly károkat okozott az elektromos hálózatban a vihar, hogy még a múlt hét végén is aggregátorokkal kellett biztosítani a szolgáltatást.
Elsősorban az új nagyfogyasztóknak köszönhetően jelentős növekedés várható idén a villamosenergia-felhasználásban az 1,3 millió lakosú dél-magyarországi régióban a térség ellátásáért felelős EDF Démász várakozásai szerint.
Az EDF Démász a hosszan elhúzódó rendkívüli időjárási körülményekre tekintettel február 20-ig meghosszabbította a hónap elején meghirdetett áramkikapcsolási moratóriumot – közölte a villamosenergia-szolgáltató.
Az EDF-Démász nem kapcsolja ki a villanyt lakossági tartozás miatt az ünnepek alatt - közölte az energiaszolgáltató. A Fővárosi Gázművek ugyancsak jelezte, hogy nem kapcsolja ki a fűtést az ünnepek alatt.
Egy pusztavacsi lakos szerint azzal, hogy a szolgáltató tavaly novemberben jogtalanul akarta kikötni az áramot a házában, megzsarolta őt és családját, mert - így szól az érvelése - a cég megbízott embere csak a visszakapcsolási díj befizetése ellenében volt hajlandó elállni a lekapcsolásról. A hatóság általános tapasztalatai szerint lehet, hogy a szolgáltató az előírt időpontig nem kapta meg a befizetést igazoló csekkeket. Az ügyészség egyébként elutasította a panaszost, aki a fogyasztóvédelemhez akar fordulni.
A Világgazdaság értesülései szerint versenypiaci gázkereskedői engedélyt szerzett a francia hátterű EDF Démász Zrt. és a német-orosz WIEE Hungary Kft., így már tíz olyan társaság kapott engedélyt az elmúlt év eleje óta, amely számára az igazi piacra lépési lehetőség július elseje lesz.