Christopher Nolan letett annyit az asztalra, hogy filmet készítsen Oppenheimerről
Batman-trilógia, Csillagok között, Dunkirk: Nolan korábbi filmjeinek magányos hősei ötmilliárd dolláros bevételt termeltek, de nem ez bennük a legjobb.
Batman-trilógia, Csillagok között, Dunkirk: Nolan korábbi filmjeinek magányos hősei ötmilliárd dolláros bevételt termeltek, de nem ez bennük a legjobb.
Működik itt némi kettős mérce.
Enyedi Idikó mozija többek között Christopher Nolan Dunkirkjével is versenyzett.
Ebben az évben azok a filmek emelkedtek ki a mezőnyből, amelyek fittyet hánytak a hagyományos történetmesélési, műfaji elvárásokra, vagy 2017 valóságáról tudtak értékes, emberi gondolatot megfogalmazni. Ki gondolta volna, hogy egy kis költségvetésű horror, vagy egy maratoni hosszúságú tévésorozat mutathat majd irányt a jövő filmeseinek az idei felhozatalból?
Ken Sturdy 1940-ben egy kishajóról mentette a parton rekedt katonákat, most a moziban láthatta újra a történteket.
Christopher Nolan háborús mozieposza nagy mértékben támaszkodott valós történelmi eseményekre, de azért a francia partoknál rekedt szövetségesek kálváriájáról szóló film dramaturgiája nem mindig követi teljes mértékben a valóságot.
A Dunkirk csak egyvalamiben hasonlít a brit mester korábbi filmjeire: a tökéletességre törekszik. Ha a megszokottnál kisebb skálán is mozog, de lehet, hogy ezúttal célba ért Nolan – földön, vízen és levegőben is.
Természetesen Christopher Nolan világháborús thrillerének zenéjét is a német legenda írta, most meghallgatható az első, nyolcperces téma.
A rendező Tarantinónak köszönheti, hogy 1992 óta a legtöbb moziban mutathatja be a szuperszéles 70 mm-es formátumban világháborús eposzát.
Legalábbis a Christopher Nolan második világháborús drámájához kiadott második előzetes alapján tényleg nagy mozi készült.