„Bárcsak Shrek lenne helyetted” – kortárs magyar írók posztolták, hogy milyen üzeneteket kaptak az érettségizőktől
Nem könnyű elviselni a stresszt – fűzte hozzá megértően Dragomán György.
Nem könnyű elviselni a stresszt – fűzte hozzá megértően Dragomán György.
Lehet, hogy hasonló a munkájuk, lehet, hogy egymás mellett is végzik, mégsem együtt dolgoznak – vallják az írók, akik 35 éve alkotnak egy párt. Erről a különleges és sokrétegű kapcsolatról kérdeztük őket.
Dragomán György és Szabó T. Anna a Facebookon üzent a tanároknak és a diákoknak. Utóbbi egy verset is küldött egy számára meghatározó pedagógusnak.
A lét nem evidens, és az öröm sem evidens, tanulni kell, akarni kell, gyakorolni kell.
Húsz szerző írt fikciós szöveget fontos társadalmi kérdésekről, ezekhez fotóművészek készítettek képeket.
Dragomán Györgynek a tanévkezdéskor mindig eszébe jut az az üzenőfüzet-nyitólap, amit egy tanítótól kapott néhány éve.
Amikor hivatást választunk – legyen szó ezúttal a művészetről –, örök kérdés, mennyiben követjük a felmenők lépteit. Lehet, hogy első pillantásra a választásunk hasonlónak tűnik, de kiderülhet, hogy mégis másfelé visz az utunk.
Nemcsak az alkotáshoz, a nagy dolgok véghezviteléhez, de magához az élethez is kell, hogy önmagunkba zárva lehessünk, hogy ott szabadságra lelhessünk. De vajon nem csapjuk-e be önmagunkat önmagunkkal odabent?
Dragomán György megvédte a kötelező olvasmányokkal kapcsolatos véleményéért hevesen támadott író-költőt.
„Minden művész legnagyobb hőstette, amikor a nyilvánosság elé lép – voltaképp kísérleti célokra ajánlja fel magát, nyíltan demonstrálja a lélek komplexitását” – írja Szabó T. Anna író, költő, aki férjével, Dragomán György íróval az alkotás és a szorongás viszonyát boncolgatja.
„Egy anya, ha kell, ezer kilométerre is elküldi a kis lábosba csomagolt, meglepetéssóletet gyorspostával, természetesen fedőstől-lábosostól és kanalastól, mert csak úgy az igazi” – írja az író legújabb lapszámunkban, melyben feleségével és írótársával, Szabó T. Annával az anyai szeretet elvághatatlan kötelékét idézik meg.
Fájó focis hasonlattal könyvelte el az író az újabb vírusveszteséget.