Szélsőséges volt a doveri menekültközpont támadója
A délkelet-angliai Doverben működő menekültügyi központra egy idős brit férfi dobott Molotov-koktélokat.
A délkelet-angliai Doverben működő menekültügyi központra egy idős brit férfi dobott Molotov-koktélokat.
A támadás után brutális módon követett el öngyilkosságot.
A támadó autóval ment a helyszínre, házilag készített Molotov-koktélokat hajított az épületre, majd egy közeli benzinkútnál végzett magával.
Hatórás sorok a francia határon, munkaerőhiány és küszködő egészségügy: ahogy újraindult az élet, kirajzolódtak a 2021-ben életbe lépett Brexit kemény következményei. A helyzetet nem könnyíti, hogy mindeközben a brit kormány cselekvőképtelen a Boris Johnson lemondását követő utódlási harc miatt.
A La Manche csatorna legnagyobb humanitárius katasztrófája, hogy a legalább 27 halálos áldozatot követelő szerdai hajóbaleset után is tömegesen viszik az embercsempészek a menedékkérőket Dover felé. London és Párizs egymásra mutogat, ám a Brexit után a briteknek kisebb lehetőségük van bárkit is visszaküldeni, a segélykérők száma pedig húszéves csúcson van.
A 110 millió éves lábnyomokat a doveri fehér sziklák közelében fedezték fel, egy vihar után.
Hangos és látványos videó készült a jelenségről.
A lezárások miatt az országban rekedt sofőrök közül soknak már vize is alig volt.
Sok magyar sofőrnek bevásárolnak a kint élők, az egyik kamionosnak inzulint is szereztek.
Hiányos az élelmiszer-ellátás, alig van vécé vagy tisztálkodási lehetőség, a tesztelés pedig nagyon lassan halad a kikötőben.
Az eset egyáltalán nem egyedi, a szállítmányozó cégek tehetetlenek, a Brexit miatt pedig hiába szigorítanak az ellenőrzéseken, egyre többen próbálkoznak.
Elsőként úszta át hosszában a La Manche csatornát Lewis Pugh brit extrémsportoló – jelentette be a Csatornaúszók Egyesülete, a La Manche-átúszásokat hitelesítő szervezet.