Állami támogatás nélkül készíti újabb filmjét az Oscar-díjas magyar rendező
Deák Kristóf az Egykutya című színházi sikerdarabot álmodja filmre.
Deák Kristóf az Egykutya című színházi sikerdarabot álmodja filmre.
Az Oscar-díjas magyar filmrendező, <strong>Deák Kristóf a vendégeivel live streamben keresztül elemzi majd az idei, a 96. Oscar-gála eseményeit, magyar idő szerint március 11-én hajnalban. </strong>
Forgatókönyvet, szinkronhangot is tud már generálni a mesterséges intelligencia, és elviekben már képes lehet arra is, hogy az elejétől a végéig összerakjon egy filmet. Nem csoda, hogy már Budapesten is rendeznek fesztivált az AI-filmeknek, amelyekből néhányat most mi is megmutatunk. Hogy mire képes 2024 elején a gép, arról pedig a fesztivál szervezőjét, alkotókat és Deák Kristóf Oscar-díjas filmrendezőt kérdezzük.
Az Oscar-gála előre megy, a magyar nevezések hátra: évek óta közünk nincs a világelithez, pont amióta kurzusfilmeket nevezünk minden díjra. De miért tartunk ott, hogy a feltörekvők kezét elengedjük, a tehetségeket feketelistázzuk, a rendszerhű dilettánsok viszont végtelen pénzből dolgozhatnak? Az Oscar-gáláról és a magyar filmgyártás helyzetéről beszélgettünk az Oscar-díjas Mindenki rendezőjével, Deák Kristóffal, és az ő tehetségét is felismerő forgatókönyvíró-rendező Madarász Istivel.
Saját családi tragédiája adta az ötletet az Oscar-díjas Deák Kristófnak első nagyjátékfilmjéhez. Az unokában idős emberek nem hagyják annyiban, hogy fondorlatos módon kicsalják tőlük a pénzüket, és akcióba lépnek.
Az Oscar-díjas Deák Kristóf végre elkészítette az első mozifilmjét, hiánypótló témában, amelyről eddig nem készült film, pedig rengeteg lehetőség rejlik benne. És Deák ki is használja mindet. Kritika Az unoka című filmről.
Végre bele lehet pillantani a Mindenki című rövidfilmjéért Oscar-díjat nyerő Deák Kristóf első mozifilmjébe, az unokázós csalásról szóló Az unokába.
Peter Jackson Beatlesről szóló dokumentumfilmje, az új Top Gun, egy magyar kísértetfilm, Enyedi Ildikó szerelmesfilmje, Deák Kristóf első egész estés munkája vagy a látens rasszizmusról szóló magyar produkció. 2020 igencsak kiéheztetett bennünket a klassz filmélményekre, idén talán jól is lakhatunk. A hvg.hu idei nagy filmajánlója.
Visszatértek a nemzetközi produkciók, de szigorú szabályozás mellett kezdhetik meg a munkát. Az ORIGO Filmstúdióban ismét forog a Dűne és a Birds of Paradise.
A produkció gyártásához projektcéget is alakítottak.
A tervek szerint jövő ősszel láthatják a nézők.
Azt mondják, zseniális volt a humora. Hogy szerette az életet. Koreográfiákat látott a hétköznapi történésekbe. Mélyen elkötelezett líraisága a mai napig lenyűgöző. Federico Fellini ma ünnepelné a 100. születésnapját, és ebből az alkalomból hét magyar filmrendező osztotta meg velünk a vallomását arról, hogy milyen hatást gyakoroltak rá Fellini filmjei. Elmondják, hogy miért rajonganak érte – vagy éppen miért nem –, és hogy szerintük kiállta-e a Maestro életműve az idő próbáját.