Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Daimler-ügy

Gazdaság hvg.hu

A TASZ gyorsan mattolta a Vagyonkezelőt

Első fokon pert nyert a K-­Monitort képviselő TASZ a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) ellen, mert az MNV nem akarta nyilvánosságra hozni azt a 2010-­es vizsgálati zárójelentést, mely egy korábbi Mercedes­ buszbeszerzés ügyében folyt. A K­-Monitor a dokumentumok nyilvánosságra hozatala érdekében perelt.

Gazdaság MTI

Magyarországon nem vesztegetett a Daimler

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) vizsgálata nem talált összefonódást vagy vesztegetés gyanúját felvető körülményt a Volánbusz 2005-ös buszbeszerzésénél - áll a vagyonkezelőnek az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében. A vizsgálatot az MNV az amerikai igazságügy-minisztérium közlése után indította, mivel felmerült annak gyanúja, hogy a Daimler Magyarországon is kormánytisztviselőket vesztegetett meg.

Gazdaság MTI

Daimler-botrány: jóváhagyták a peren kívüli egyezséget

Jóváhagyta egy szövetségi bíró csütörtökön Washingtonban a peren kívüli egyezséget annak a keresetnek az ügyében, amely szerint a Daimler külföldi kormánytisztviselőket vesztegetett meg, hogy a német autógyár termékeit vásárolják meg. A periratból a múlt héten kiderült, hogy a Daimler több mint 300 ezer euró összeget is kifizethetett kenőpénzként magyar kormánytisztviselőknek 2005-ben a Volánbusz egy buszvásárlási ügylete kapcsán.

Gazdaság hvg.hu

Üzleti korrupció: a Strabagtól a Daimlerig

Nem a Daimler-ügy az első nemzetközi korrupciós botrány, amelyben felmerül a gyanú, hogy magyar kormánytisztviselők vagy politikai pártok kenőpénzeket fogadtak el. Az is előfordult, hogy magyar cégvezetők keveredtek külföldön vesztegetés gyanújába. A felidézett ügyekből kiderül: a vállalatvezetők belebukhatnak ugyan, és a cégek gyakran vaskos büntetéseket kénytelenek fizetni, ám az sohasem derül ki, hogy kinek a zsebében landoltak a csúszópénzek.