Nagy Ervinnel, Rezes Judittal, Pálmai Annával és a készülő, második Csinibaba Táncdalfesztivál több résztvevőjével adott meglepetéskoncertet a belvárosban a Katona József Színház.
"Anita! Gyere ide, vagy én megyek!" – emlékeznek még a Csinibaba mozis jelenetére? Fellini klasszikusa, Az édes élet Tímár Péter vígjátékához hasonlóan újra lázba hozhatja a magyar moziközönséget, hiszen a filmet felújított verzióban vetítik országszerte.
Gondolkodott már azon, hogy épp ott sétál, ahol a Megáll az idő híres, futós, vagy ahol a Csinibaba táncos jeleneteit vették fel? Hogy ott focizik, ahol egykor a Csabagyöngye csapata küszködött a Régi idők focijában, vagy ott költi el ebédjét, ahol A kenguruban is jóízűen söröztek? Budapestnek mindig is jól állt a film, ezt bizonyítja mostani múltidéző, filmes túránk is. Volt olyan helyszín, ahol minden maradt a régiben, de volt olyan is, amelyre már rá sem lehet ismerni. Az Orom utca nyolcat viszont mi sem találtuk.
Ki hamisított jeggyel, ki a zenekarával, ki lopott autóval indult "a Nyugatra" a magyar filmtörténet klasszikusaiban. Vagy végül el sem indultak, és még az utolsó pillanatban visszafordultak, vagy hagyták az egészet, mégpedig a legtöbbször – ahogy az lenni szokott – egy nő miatt. A magyar filmek legjobb dumái általában a Nyugathoz kötődnek. Vigyázat, szállóigék tömkelege következik.
Hetvenedik születésnapját ünnepli ma Pogány Judit, Kossuth- és Jászai Mari-díjas színésznőnk. A nyolcvanas-kilencvenes évek legjobb magyar vígjátékaiban szerepelt, és a leghíresebb mesehőseinknek is ő kölcsönözte a hangját - ezeket is felelevenítettük a jeles alkalomból.
Mosolyra váltható tételek szerepelnek egy jótékonysági aukción: Segal Viktor nagymamájának közel száz éves szakácskönyve, Réz András rendezői széke, Kárászy Szilvia szerencsehozó Buddhája, Tímár Péter nevezetes fényképezőgépe a Csinibaba című filmből, Waliczky Tamás eredeti címlap grafikája.