A WWF kamerája előtt pózolt egy Bükkben kószáló medve
Az ősszel vadkamerák többször is rögzítettek barna medvét a Bükkben és a Nógrád megyei Ipolytarnóc közelében. Most mi is megszemlélhetjük az egyik itt kóborló, kifejlett példányt.
Az ősszel vadkamerák többször is rögzítettek barna medvét a Bükkben és a Nógrád megyei Ipolytarnóc közelében. Most mi is megszemlélhetjük az egyik itt kóborló, kifejlett példányt.
Az elmúlt hetek medveészleléseiről adott ki alapos, képekkel és videókkal tűzdelt összefoglalót a Bükki Nemzeti Park Igazgatósága. A szakemberek rendet vágnak a jó tucatnyi valós és téves észlelés között, és a kamera előtt pózoló medvék mellett olyan felvételt is közzétesznek, amin káromkodó alakok próbálnak tönkretenni egy vadkamerát.
A Mohos-töbör hűlt ki ennyire, ahol korábban már mínusz 52 fokot is mértek.
A "láthatatlan turista" egy kicsit megmutatta magát.
A nemzeti park közleménye szerint a faj egyedei a Bükk, illetve az Upponyi-hegység területén mozognak.
Hetek óta kószálhatott egy medve a Bükki Nemzeti Parkban, most videóra vették.
Folyamatosan halad kelet felé az M237 kódszámon azonosított, Svájcból induló farkas, már a Bükki Nemzeti Park területén van, ahol könnyen belefuthat az ott élő falka tagjaiba. A nemzeti park munkatársai érdekes megfigyelésekben bíznak.
Heves zivatar rogyasztotta meg az endrefalvai nagy gólyafészket, csonka is lett a gólyacsalád. A nagyobb tragédiát azért sikerült elkerülni, két fióka megmaradt. A fészket előbb az emberek igazították meg, majd a gólyák végezték el az utolsó simításokat.
Az Afrikában őshonos állat nincs jó bőrben, de már a fővárosi állatkert szakemberei viselik gondját.
2020-ban, Szikszón találtak három nyávogó kismacskát, de meglepően vadak voltak: kiderült, hogy vadmacskákról van szó. Most szabadon engedték mindhármat a Bükkben.
A rigó méretű bagoly Észak-Európába való, nálunk ritka vendég.