Ez nagyot szólhat: saját MI-chipen dolgozhat az OpenAI
Akár már 2026-ban elkészülhet az OpenAI első saját lapkája, de addig is igyekeznének az Nvidia mellett az AMD chipjeit is alkalmazni.
Akár már 2026-ban elkészülhet az OpenAI első saját lapkája, de addig is igyekeznének az Nvidia mellett az AMD chipjeit is alkalmazni.
Egy okostelefon sok esetben számos olyan komponenst tartalmaz, melyet az adott cég más gyártóktól vásárol. Az Apple most arra készülhet, hogy még több fontos alkatrészt cseréljen saját megoldásra.
Súlyos milliókat, körülbelül 61 milliárd dollárt hajlandó áldozni a Broadcom azért, hogy övé lehessen a talán legismertebb virtulizációs cég.
Bár 2020-ban pert nyert a Caltech az Apple-lel szemben szabadalomsértési ügyben, még nem lélegezhet fel. Két év elteltével újra bíróság előtt állnak a peres felek, és még messze nincs vége a történetnek.
Miután Donald Trump amerikai elnök is hallatta a hangját, a Broadcom nem tehetett mást, mint hogy lemondjon bevásárlási szándékáról.
Újabb fejezetéhez érkezett a Broadcom–Qualcomm-szappanopera: belépett Donald Trump, és feltűnt egy harmadik vállalati szereplő is.
Tovább kéreti magát a Qualcomm, a Broadcom „végső és legjobb” vételi ajánlatával sem elégedett.
Hónapok óta húzódik a tech-világ egyik legnagyobb akvizíciójának ígérkező megállapodás. A Broadcom felvásárolná a Qualcommot, de a chipgyártó nem akarja olcsón adni magát. A héten viszont megszületett a végső ajánlat.
Az elmúlt napok egyik legizgalmasabb technológiai-üzleti híre mindenképpen a Broadcom és a Qualcomm között tervezett akvizíció volt, hiszen az eddigi legnagyobb technológiai üzletkötésre kerülhet sor. A Qualcomm azonban nemet mondott.
A múlt hét végén söpört végig a hír a neten: vevője lenne a chipgyártó óriásnak, a Qualcommnak. És most már hivatalosan is megvan az ajánlattevő.