Megnevezték a hajót a svédek, amely kábeleket téphetett szét a tengerfenéken
Egy Oroszországból Egyiptomba tartó kínai tanker téphette el az optikai kábeleket.
Egy Oroszországból Egyiptomba tartó kínai tanker téphette el az optikai kábeleket.
Boris Pistorius német védelmi miniszter szerint biztos információval ugyan nem rendelkeznek, de a jelek arra mutatnak, hogy szándékosan tépték fel a tengerfenéken futó kábeleket.
Lettországban, a Rigai-öböl csücskétől, a Kolka-foktól nyugatra kezdődik a Lív partvidék. A Balti-tenger erdős, homokos tengerpartját már nem a névadó nép lakja, de kultúrájukat és a magyarral rokon nyelvüket egy kis közösség azóta is aktívan ápolja.
Titkos orosz flotta járja a Balti-tengert, hogy kifürkéssze az ottani, igen sűrű nyugati infrastruktúrát, erre jutott tényfeltáró nyomozása során a legnagyobb német lap, amely a regionális közszolgálati NDR-rel, illetve WDR-rel együtt több hónapos munkával igyekezett felfejteni a szálakat.
Svédország még a világháborúk alatt és után is semleges maradt. Ezzel Európában csak Svájc vetekszik. Stockholm ennek ellenére lépésről lépésre közelebb került a NATO-hoz, csatlakozása egy hosszabb folyamat eredménye volt. Cikkünkben a semlegesség feladásának mérföldköveit vesszük sorra.
A kikapcsolt jeladóval érkező repülőt két Eurofighter fordította vissza.
A Balticconnector gázvezetéket már vasárnap kora reggel lezárták, mert attól tartottak, hogy a 77 kilométeres vezetékből gáz szivárog.
A flottagyakorlat az Okeanszkij Scsit-2023, azaz az Óceáni Pajzs-2023 kódnevet viseli.
A dán oldalon már el is kezdődött az építkezés. A Deutsche Welle riportja.
Kizárható, hogy kémek lettek volna.
A német és a brit légvédelem fogott el három orosz katonai repülőt, miután a múlt héten svéd-dán közös akcióban történt meg ugyanez.
A műveletnél jelen volt a földgázvezeték-rendszer megépítésére alapított cég képviselője is.