Budapestre érkezik az Anschlusst és a bécsi vészkorszakot bemutató kiállítás
A kiállítás augusztus 23-án nyit, aznap az érdeklődők neves osztrák és magyar szakemberek részvételével pódiumbeszélgetésen is hallhatnak a bécsi vészkorszak hátteréről.
A kiállítás augusztus 23-án nyit, aznap az érdeklődők neves osztrák és magyar szakemberek részvételével pódiumbeszélgetésen is hallhatnak a bécsi vészkorszak hátteréről.
Nyolcvan éve, 1939. szeptember 1-jén tört ki a második világháború, az emberiség történetének eddigi legpusztítóbb fegyveres konfliktusa.
Kirúgták azt az orosz egyetemi tanárt, aki Krím megszállását az Anschlusshoz hasonlította egy március elején megjelent cikkben. Zubov professzorról már akkor azt írták, hogy rögtön kirúgta az egyetem, de ezt gyorsan cáfolták. Most viszont már tényleg kirúgták.
Krím megszállása a Szovjetunió szétesése pillanatában rögzített határok elismerését és a Budapesten 1994-ben kötött egyezményt ássa alá Kirill Rogov elemző írása szerint, aki azt is elmeséli, hogy kirúgták egy moszkvai egyetemről azt az orosz professzort, aki az anschlusshoz hasonlította a Krím szerinte elképzelhető annektálását.
Március 12-én lesz az Anschluss 75. évfordulója. A Bécsi Filharmonikusok történelmi tartozásukat rendezik, amikor nyilvánosságra hozzák múltjuk náci foltját.
Hetvenöt éve, 1938. március 12-én szállták mg a náci Németország csapatai a szomszédos Ausztriát, majd másnap kihirdették Ausztria és a Németország "újraegyesítését".
Ausztria 1919-ben rosszabb helyzetben volt, mégis a saját Trianonjából jobban jött ki, mint Magyarország. Még területet is szerzett – éppen tőlünk. A második világháború után pedig igazán megmutatkozott az osztrákok ügyessége, hiszen már a jóvátételt és a szovjet gyárfoglalásokat is kimanőverezték, arról nem is beszélve, hogy 1955-ben diplomatáik révén szabadultak meg a szovjetektől, míg mi 56-ban véres áldozatokkal sem tudtuk ezt elérni.
Bécs emlékművet állít az Adolf Hitler náci diktátor hadseregéből (Wehrmacht) dezertáltaknak - közölte a városi tanács szerdán.