Nemsokára klingonul is olvashatják a Star Trek-rajongók az Alice Csodaországban című meseregényt, amelyet a német Lieven L. Litaer lefordított a földönkívüliek nyelvére.
Csodaországban nemszületésnapot ünnepelnek, fújják a jazzt a macskarisztokraták, Balu maci hedonista himnuszt énekel, Timon és Pumbaa pedig vidám mottóval neveli a leendő oroszlánkirályt. A Disney-rajzfilmek 80 éves története hemzseg a slágerré vált daloktól, amelyeket a klasszikus musicalszerzők mellett néha Elton John- és Phil Collins-kaliberű popsztárokkal írattak. A film és zene kapcsolatát boncolgató Sound & Vision sorozatunk új részében Robin Williams mellett még Koós János és Csákányi László is dalra fakad.
Hol van már a Batman, az Ollókezű Edward vagy az Ed Wood? Az egykor összetéveszthetetlen humoráról és horrorisztikusan megkapó képi világáról ismert rendező megint kijött egy fantáziátlan, közepes filmmel, mi pedig megpróbáltunk utánajárni, mi történhetett.
Tim Burton kiszállt a folytatásból, de Mia Wasikowska, Johnny Depp és Anne Hathaway a többi főszereplővel együtt visszatér a 2010-es, nagy sikerű Alice Csodaországban jövő nyáron érkező második részére.
A Blur és a Gorillaz frontembere, Damon Albarn tavaly szólóalbumot jelentetett meg, most pedig az Alice Csodaországban modernizált musical-változatán dolgozik.
Rendhagyó kiállításon mutatja be a liverpooli Tate múzeum azt, hogy milyen hatással volt a művészetekre Lewis Carroll világhírű műve, az Alice csodaországban.