A legújabb Nascar autó már hangtalan, 3 motorja van és közel 1400 lóerős
A most debütált legfrissebb Nascar versenyautó lokálisan zéró emissziós hajtásláncot vonultat fel.
A most debütált legfrissebb Nascar versenyautó lokálisan zéró emissziós hajtásláncot vonultat fel.
Az ABB Terra 360 nevezetű szupergyors töltőjével ideális esetben akár negyedóra alatt megoldható egy teljes töltés.
Egyre több vállalat fordul az automatizálás felé, hogy segítségével növelje termelékenységét, hatékonyságát és rugalmasságát – állapítja meg elemzésében az ABB, amely szerint a munkaerőhiány új lehetőségeket kínál a robotikára alapozott automatizálás számára. A mesterséges intelligencia és az összekapcsolt digitális hálózatok megkönnyítik a robotok használatát, és lehetővé teszik, hogy egyre több feladatot lássanak el új iparágakban is.
Rendkívül alacsony a fordulatszáma, de 77 000 Nm a nyomatéka ennek a gigantikus zuglói motornak, mely nemcsak áramot, hőt is előállít. És három van belőle egymás mellett, ami még mindig csak feleannyi, mint amennyi az óceánjáró hajókban található.
Az ABB szupergyors egysége ideális esetben akár 360 kW-os töltési teljesítményre is képes.
Az ABB globális felmérése szerint az amerikai és európai vállalatok egyre inkább úgy döntenek, hogy a tevékenységeiket inkább visszatelepítik az anyaországba, vagy valamelyik közeli régióba – ugyanakkor az oktatásban jelentős hiányosságok mutatkoznak az e stratégiák sikeréhez szükséges készségek terén. Jelenleg csak minden negyedik oktatási intézmény használ robotokat a tanítási programjában, pedig az amerikai és európai vállalatok 70 százaléka a következő három évben robotikai és automatizálási beruházásokat tervez.
Az ABB megbízásából készült globális felmérés rávilágít a vállalatok beruházási terveire, amelyekkel az energiahatékonyság javítását és a nettó nulla szén-dioxid-kibocsátást kívánják elérni. A cégek 90 százaléka növelni fogja az erre vonatkozó kiadásait a következő öt évben, míg 52 százalékuk ugyanezen időszakon belül tervezi a nettó zéró kibocsátás elérését.
Az épületek felelnek a világ éves szén-dioxid-kibocsátásának mintegy 40 százalékáért. Az automatizációban és robotikában utazó ABB és a Samsung ennek csökkentése érdekében fognak össze: olyan megoldásokon dolgoznak a lakó- és kereskedelmi épületek számára, melyek fókuszában az energiatakarékosság, az energiagazdálkodás, illetve az okoseszközök állnak.
Növekszik a robotok iránti kereslet, mivel a vállalatok számos ágazatban olyan új megoldásokat keresnek, amelyekkel a pandémia utáni időszakban növelni tudják a termelékenységüket és versenyképességüket. Tekintettel a kereslet élénkülésére, az ABB összeállított egy sor növekedési előrejelzést, amelyek tükrében megvizsgálja azokat a főbb trendeket, amik meghatározzák a robotok iránti keresletet a következő évben.
A kanadai EarthDaily Analytics adatelemző cég műholdjai, melyeket az ABB technológiával látják el, a tervek szerint képesek lesznek közel valós időben észlelni a környezeti változásokat, így a földi ökoszisztémák mindezidáig példátlan napi globális feltérképezhetőségét biztosítják majd.
Nem is nagyon van még olyan villanyautó, amely ezt a töltési tempót bírja.
Az ABB bemutatta drónra telepített, gázszivárgást felderítő és üvegházhatású gázokat mérő rendszerét. A vállalat szerint a HoverGuard új környezetmérési lehetőségeket kínál a Földet behálózó, sok millió kilométernyi csővezeték-hálózat üzemeltetői számára.