Autó hvg.hu 2024. szeptember. 05. 16:12

A Nélküledet „játssza” az ország harmadik zenélő útja – videó

A 21-es út Hatvan és Lőrinci közötti szakaszán kell autózni az élményért.

Július óta lehet tudni, hogy az Ismerős Arcok Nélküled című slágerét játssza majd Magyarország harmadik zenélő útja, csütörtökön pedig át is adták az útszakaszt.

A 21-es főút Hatvan és Lőrinci közötti szakaszát Pántya József, az Építési és Közlekedési Minisztérium államtitkára adta át a forgalomnak. Pántya a fejlesztés „koronájának” nevezte a mintegy 550 méteres burkolatszakaszt, amelyen óránként 80 kilométeres sebességgel autózva csendül fel a NER és a magyar fociszurkolók alternatív himnuszává vált dal egy részlete.

Becsó Zsolt, a térség fideszes országgyűlési képviselője azzal indokolta a dalválasztást, hogy az út valójában „a Felvidéket az anyaországgal összekötő közlekedési folyosó”. 

Magyarország harmadik zenélő útja az Ismerős Arcok slágerét játssza le

A 21-es úton Lőrinci és Hatvan között a HE-DO munkájával építették ki azt a szakaszt, amelyen az együttes Nélküled című dalának részletét adják elő a megfelelő sebességgel hajtó autók kerekei.

Az első zenélő út a Republic A 67-es út című számát játssza a 67-es úton, míg a második, a 37-es főúton található, ahol az Érik a szőlő című népdalt lehet hallani. 

A Nélkülderől írt kritikánkat ide kattintva olvashatja el:

Németh Róbert: Mi a baj tehát a Nélküleddel?

Napok óta fodrozza a hazai közélet amúgy sem tükörsima vízfelületét egy popdal. Pontosabban egy rockballada. Még pontosabban: egy rockballada és annak a megítélése. Az mellékkérdés, de valójában egyáltalán nem mellékes, hogy kellene-e, szabadna-e ilyen köröket futni egy dal körül, mármint olyanokat, amilyeneket a hazai közélet fut az Ismerős Arcok együttes Nélküled című száma miatt.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.