Autó HVG 2024. július. 04. 20:39

Egy évet kell várnia egy Cybertruck-tulajnak, hogy alaktrészt szerezzenek összetört autójához

Jobb, ha nem törik meg a tulajdonosok a sci-fi pickupot.

Egy Tesla Cybertruck tulajdonos súlyos problémákba ütközött, miután az autója egy baleset következtében megsérült. A rozsdamentes acél karosszéria úgy tűnik robusztus, de komoly sérülés esetén az alkatrészek beszerzése jelentős időt vesz igénybe. Az autójával kapcsolatban egy frontális ütközés után azt az információt kapta, hogy a szükséges alkatrészek beszerzése akár 12 hónapot is igénybe vehet – írja a Carbuzz oldal.

A Cobra1 nevű felhasználó esete különösen megrázó, mivel öt év várakozás után csupán négy órán át használhatta a Cybertruckot, mielőtt a baleset bekövetkezett. Elmondása szerint a baleset körülményei is igen szokatlanok, a teherautó ugyanis magától felgyorsult, és nem reagált a fékezésre vagy a kormányzásra, ami ütközéshez vezetett. A Tesla egyelőre vizsgálódik, de azt állítja a naplózott adadatok áttekintése után, hogy a terepviszonyok okozhatták a gázpedál hibás működését, de a felelősség kérdése még nem tisztázott.

Cobra1 esetében a kár jelentős, és bár az alkatrészek önmagukban nem drágák, a beszerzésük várakozási ideje komoly problémát jelent.

Cobra1 on X (formerly Twitter): “Nice knowing you my girl #CyberTruck30k max for repairs but 1yr for parts 🙁 pic.twitter.com/TLeaV855MM / X”

Nice knowing you my girl #CyberTruck30k max for repairs but 1yr for parts 🙁 pic.twitter.com/TLeaV855MM

A javítási költségeket így összességében 30 000 dollárra becsülik, a legnagyobb probléma, hogy az alkatrészek rendelkezésre állása tovább bonyolítja a helyzetet. A Cybertruck modell életének kezdete sem volt már zökkenőmentes, és a gyártási, valamint a javítási nehézségek úgy tűnik még egy ideig elkísérik az egyedi modellt.

Hirdetés
Címkék
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.